اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم روز سه شنبه اعلام کرد که علی جان صادق پور در نخستین جلسه هماهنگی گردهمایی بزرگ حامیان آب افزود: بخشی از مسائل سوء مدیریت در مصرف آب به مسئولان و بخشی هم به جامعه بر می‌گردد.
وی با اشاره به وضعیت نامناسب کمی و کیفی منابع آبی در کشور اظهار داشت: امروز غالب نقاط کشور با مشکلات کمبود آب مواجه هستند.
وی نیاز کشور را در شرایط موجود، سازگاری با کم‌آبی و نهادینه کردن فرهنگ استفاده صحیح از آب دانست و گفت: امروز بیش از هر موضوع دیگری نیاز به آموزش در این زمینه داریم تا ضمن یادآوری چالش کمبود آب، روش‌های درست استفاده از این مایه حیاتی را به مردم آموزش دهیم.
صادق پور با ابراز تاسف از عدم توجه به آموزه‌های اجتماعی در کنار آموزش‌های علمی گفت: یکی از مهم‌ترین آموزش‌های دوران تحصیلی باید در خصوص آب باشد که با وجود مشکلات کم‌آبی در کشور این اتفاق به درستی رخ نداده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان این که آموزش‌ها در این زمینه، فراگیر و به دور از بخشی نگری باشد، یادآور شد: باید آموزش‌ها را در سطح عموم جامعه گسترش دهیم و با دامنه وسیع آن را پیگیری کنیم تا به نقطه مطلوب دست یابیم.
وی با اشاره به این که شرکت آب و فاضلاب سالانه برای تمام دانش‌آموزان ابتدایی برنامه‌های آموزشی و ترویجی برگزار می‌کند، ابراز داشت: طرح حامیان آب را نیز در سال‌های اخیر در مدارس اجرا کردیم و امروز بیش از 6 هزار دانش‌آموز به عنوان حامی آب در مدارس قم فعالیت می کنند.
صادق پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه‌ ریزی برگزاری گردهمایی بزرگ حامیان آب در قم در ورزشگاه شهید حیدریان، از حمایت مجموعه استانداری از این طرح خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با همکاری تمام دستگاه‌های استان بتوانیم یک اقدام فرهنگی فاخر را در سطح کشور رقم بزنیم.
مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری قم نیز در این جلسه با اشاره به حمایت استاندار قم از برگزاری این گردهمایی و توجه به مسائل پیرامون مصرف بهینه آب، خواستار همکاری همه دستگاه‌های مرتبط با شرکت آب و فاضلاب استان شد.
سید رضا طباطبایی با اشاره به چالش‌های ناشی از کمبود آب در کشور و به ویژه در استان قم ابراز امیدواری کرد: با چنین اقدام های فرهنگی بتوانیم هر چه بیشتر جامعه را با وضعیت کمبود آب آشنا کرده و مردم را به سمت استفاده بهینه از آب رهنمون سازیم.
نخستین جلسه هماهنگی گردهمایی بزرگ حامیان آب با حضور نمایندگان برخی از دستگاه‌های مشارکت‌کننده، در سالن جلسات معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم برگزار و در خصوص زمان و نحوه برگزاری این گردهمایی تصمیم‌گیری شد.
1175 /
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.