اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی روز پنجشنبه در جلسه تفسیر سوره مبارکه احزاب در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س)، دفاع از مظلوم را یکی از شرایط پذیرش اعمال و عبادت ها در نزد خداوند متعال عنوان کرد و اظهار داشت: این تفکر بسیار عوامانه و غیر دینی است که کسی بگوید فقط به خودمان توجه کنیم و به مشکلات مستضعفان جهان بی تفاوت باشیم.
وی با اشاره به مسلمانانی که در کشورهای نیجریه، یمن، بحرین، فلسطین و غیره مورد ظلم و ستم قرار گرفته اند، افزود: ما در برابر کودکی که در غزه به شهادت می رسد، نباید موضع سکوت و انفعال را در پیش بگیریم، بلکه از هر طریق ممکن مانند کمک ها و حمایت های مالی و برپایی راهپیمایی پشتیبانی خود را از آن اعلام کنیم.
وی با تاکید بر این که دفاع از مظلوم در برابر ظالم ارتباطی به دین فرد مظلوم ندارد، گفت: اگر انسانی گرسنه است، دین آن هر چیزی که باشد، فقط برای حفظ شان و مقام انسانیت، کمک خود را به او دریغ نکنیم.
رفیعی، حد و مرز قائل نشدن برای حمایت از مظلومان و محرومان را یک اصل دینی توصیف کرد و افزود: پیامبر اسلام(ص) به همه سران کشورها مانند ایران، روم و حبشه نامه نوشت و آنها را به اسلام دعوت کرد و وقتی با یک شخص مسیحی فقیر و گرسنه مواجه شد، با وجودی که یک فرد غیر مسلمان بود، به او کمک کرد.
وی اضافه کرد: علاوه بر این شرط اجتماعی، صحیح بودن فرایض دینی در پیشگاه خدا مستلزم شروط اعتقادی مانند پیروی از ولایت اهل بیت(ع) و خصوصیات اخلاقی مانند حفظ حرمت والدین نیز می باشد که بدون هر یک از آنها هیچ عبادتی مورد قبول واقع نمی شود.
7403 / 1175
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.