اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مردمانی که یک ماه مهمان معبودی بودند که درهای رحمت و کرامتش را به صورت ویژه بر بندگان گشوده بود و از آنان با لطف بی انتهای خویش میزبانی می کرد، عید سعید فطر دست های خود را به آسمان بلند کرده و از این همه لطف و عنایتش تشکر می کنند.
رمضان ماه غفران و رحمت، ماه عشق و عبادت در مقابل معبودی است که کریمانه اش می بخشد پروردگاری که قرآن را در این ماه برای صیقل دادن روح و جان مومنانش نازل کرد. به بندگان امید داد، صبر داد، استقامت عطا کرد تا به راه به ملکوت اعلی پیدا کند و اشرف مخلوقات زیبنده وجودش باشد.
عاشقان و روزه داران که یک ماه از نفس شیطانی خویش برای پاکی دل ها گذشته اند می آیند تا در این عید سعید با اقامه نماز، سپاسگذار رحمت خداوندی باشند که بی دریغ بر آنان مهربانی می بخشد.
مردمانی که از لحظه افطار تا سحر با نجواهای عاشقانه با معبود خویش راز و نیاز می کردند، با حضور درنماز عید سعید فطر از این میزبانی قدردانی می کنند.
عید سعید فطر، عید بندگان خداست که به امید به لطف او دل بسته اند و یک ماه خود را میهمان معبود کردند و تمرین بندگی را آموختند تا شاهد رحمت بی کران او باشند و سرتعظیم درمقابل این همه نعمت و عنایتش فرود آوردند.
همزمان با اقامه نماز عید سعید فطر در کشور، استان قم نیز میزبان دلدادگانی است که می آیند تا عاشقانه با معبود خویش در یک حرکت وحدت آمیز به اقامه نماز بایستند و به راز و نیاز با او بپردازند و شکر نعمتهایش را به جای آورند.
حرم حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران، بقاع متبرکه امامزادگان و مساجد قم در عید سعید فطر میزبان حضور گسترده میهمانان معبود خواهد بود که با اقامه نماز ، دست تمنای خود را به آسمان بلند کرده و از او یاری می خواهند تا از مسیری بندگی جدا نشوند و در پناه حق باقی بمانند.
عیدی که در آن روزه گرفتن حرام است و مومنان با بر تن کردن لباس نو به نزدیکترین مکان برای اقامه نماز می روند و بعد از آن به دیدار یکدیگر خواهند رفت و این روز بزرگ را به تبریک می گویند.

** حرم حضرت معصومه (س) میزبان برگزاری نماز عید سعید فطر
مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی حرم حضرت معصومه(س) در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ویژه برنامه های عید سعید فطر روز عید از ساعت 6:10 با تلاوت قرآن کریم و قرائت دعای ندبه آغاز می‌ شود.
حجت الاسلام جواد بهشتی پور افزود: دعای ندبه روز عید توسط حجت‌الاسلام‌ محمد پور در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر قرائت خواهد شد.
وی بیان داشت: همچنین تلاوت قرآن کریم، بیان تکبیر، بیان احکام توسط حجت ‌الاسلام‌ وحید پور و اقامه نماز عید سعید فطر و قرائت خطبه ‌ها توسط آیت ‌الله سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهل ‌بیت (س) اجرا می شود.
وی خاطر نشان کرد: محل استقرار برادران برای اقامه نماز عید در صحن های جوادالائمه، جامع فاطمی، صاحب الزمان(عج) و شبستان امام خمینی (ره) و محل استقرار خواهران نیز در بالکن های شبستان امام خمینی(ره)، رواق حضرت خدیجه(س) و صحن امام رضا(ع) و میدان آستانه خواهد بود.

** نماز عید سعید فطر در مسجد مقدس جمکران اقامه می شود
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران نیز در گفت وگو با ایرنا بیان داشت: نماز عید فطر در این مکان به امامت آیت الله شیخ ابوالقاسم وافی از اساتید برجسته حوزه علمیه اقامه خواهد شد.
ابراهیم صدوقی افزود: نماز عید سعید فطر همزمان با سراسر کشور از ساعت 8 روز عید با حضور عاشقان و منتظران امام زمان (ع) در مسجد مقدس جمکران اقامه خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین دعای ندبه پیش از اقامه نماز عید سعید فطر در این مسجد با حضور مردم قرائت می شود.

** اقامه نماز عید فطر در بقاع متبرکه
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه قم نیز در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: نماز عید فطر در سه بقاع متبرکه از جمله امامزادگان سید علی(ع)، ابراهیم(ع) وجمال(ع) برگزار می شود.
حجت الاسلام یوسف احمدی افزود: همچنین مراسم سخنرانی در خصوص ترویج فرهنگ وقف و آشنایی مردم با روش های وقف و استکبارستیزی صورت خواهد گرفت.
در استان قم 400 امامزاده مدفون هستند.
/8138/ 6133/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.