اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، اکبر میرشکار روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در 23 روز نخست ماه رمضان به جز روز بیست و یکم این ماه، 10 میلیارد و 195 میلیون ریال کمک های مردمی جمع آوری شد که از این مبلغ چهار میلیارد و 550 میلیون ریال نقدی و پنج میلیارد و 640 میلیون ریال نیز به صورت کالا بوده است.
به گفته وی، در مدت مشابه سال گذشته، میزان کمک های مردمی چهار میلیارد و 670 میلیون ریال بوده که امسال این میزان حدود 55 درصد افزایش داشته است.
وی اضافه کرد: در روز 21 رمضان، در برنامه ای که با مشارکت صدا و سیما برگزار شد، سه میلیارد و 246 میلیون ریال به صورت نقدی و 363 قطعه طلا به ارزش 2 میلیارد و 70 میلیون ریال جمع آوری شد که نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است.
میرشکار افزود: در این برنامه 6 گزارش از مشکلات خانواده های نیازمند پخش شد و خیران 700 میلیون ریال برای کمک به این خانواده ها به حساب کمیته امداد واریز نمودند.
وی بیان کرد: تا 20 خردادماه جاری، سه هزار و 853 بسته غذایی به ارزش سه میلیارد و 440 میلیون ریال به بیماران صعب العلاج، یتیم و نیازمندان تحویل داده شده است.
بیش از 11 هزار سالمند و بیش از 2 هزار بیمار صعب العلاج، خاص و زمین گیر زیر پوشش کمیته امداد قم قرار دارند.
وی افزود: از ابتدای ماه رمضان تاکنون، 10 هزار و 880 پرس غذای گرم نیز به ارزش یک میلیارد و 50 میلیون ریال بین نیازمندان در مناطق مختلف شهری توزیع شده است.
میرشکار ادامه داد: روز چهارم ماه رمضان به 16 هزار و 671 خانوار به صورت بن کارت مبلغی به ارزش 18 میلیارد و 100 میلیون ریال اهدا شد.
وی گفت: امسال در راهپیمایی روز قدس با وجود تبلیغات منفی دشمنان، 520 میلیون ریال کمک به مردم فلسطین جمع آوری شد که نسبت به سال گذشته افزایش حدود سه برابری داشته است.
وی تاکید کرد: مبلغ جمع آوری شده با نظارت کامل به افراد متولی سپرده می شود تا صرف کمک به مردم فلسطین شود.
مدیرکل کمیته امداد قم بیان کرد: صندوق جمع آوری فطریه از سوی کمیته امداد همزمان با عید فطر در میدان آستانه، محل های برگزاری نماز عید فطر و مساجد مستقر می شود.
وی افزود: لیستی به ارزش بیش از 20 میلیارد ریال برای کمک به نیازمندان آماده شده است و پس از جمع آوری فطریه، این مبلغ تا بعدازظهر روز عید به حساب مددجویان و نیازمندان واریز خواهد شد.
وی اضافه کرد: مردم می توانند با شماره گیری *8877*025*5*5# برای واریز مبلغ فطریه خود به حساب کمیته امداد اقدام نمایند.
به گفته میرشکار، سال گذشته حدود چهار میلیارد ریال فطریه در قم جمع آوری شد.
وی گفت: تا اردیبهشت ماه امسال 18 هزار حامی برای یتیمان و محسنین(حمایت مالی از کودکان با سرپرست ناتوان) در قم وجود داشت که در ماه رمضان 993 حامی دیگر شامل 400 حامی برای محسنین و 593 حامی برای یتیمان جذب کمیته امداد شده است.
وی در ادامه بیان کرد: در 2 ماه نخست امسال 17 میلیارد و 900 میلیون ریال صدقه جمع آوری شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 26 درصد افزایش داشته است که بالاترین سرانه در سطح کشور می باشد.
سال گذشته، میزان درآمد این نهاد 382 میلیارد ریال بوده که نسبت به سال 95، 21 درصد رشد داشته است.
میرشکار افزود: در این مدت کالاهای مختلفی از جمله 200 دستگاه یخچال، 300 دستگاه کولر آبی و 200 دستگاه پنکه برای مددجویان خریداری شده است.
وی اضافه کرد: 6 واحد مسکونی نیز برای مددجویان فاقد مسکن خریداری شده و تا پایان سال، 150 واحد مسکونی دیگر خریداری خواهد شد.
به گفته وی، 100 میلیون ریال از اعتبار دولتی، 150 میلیون ریال از محل صدقه های جمع آوری شده و منابع استانی، 150 میلیون ریال از کمک خیران و 50 میلیون ریال پرداخت وام برای خرید هر واحد به مددجویان پرداخت می شود و بقیه مبلغ نیز آورده مددجویان است.
مدیرکل کمیته امداد قم بیان کرد: تا پایان امسال، به یک هزار و 200 تن از افراد تحت پوشش کمک هزینه ازدواج پرداخت می شود که به ایتام 40 تا 50 میلیون ریال و برای افراد دیگر 30 میلیون ریال کمک بلاعوض تخصیص پیدا می کند.
به گفته وی، یک هزار و 880 یتیم تحت پوشش کمیته امداد قم هستند و به طور میانگین ماهیانه به حساب هر کدام از آن ها سه میلیون و 400 هزار ریال توسط حامیان پرداخت می شود که بالاترین سرانه کشور است.
وی همچنین: امسال ایجاد اشتغال برای سه هزار و 183 تن از مددجویان تحت پوشش با پرداخت 729 میلیارد ریال وام در برنامه داریم.
میرشکار افزود: امسال برای نخستین بار به یک هزار و 728 تن از مددجویان و غیرمددجویان ساکنان روستا با سرانه 250 میلیون ریال وام قرض الحسنه اشتغال در زمینه های دامداری، کشاورزی و مشاغل خانگی پرداخت می شود.
وی خاطرنشان کرد: سال گذشته برای یک هزار و 200 تن از مددجویان کمیته امداد اشتغالزایی صورت گرفت و رتبه قم در سطح کشور در این زمینه هشتم بود.
میرشکار گفت: در 2 ماه نخست امسال یک هزار و 660 خانوار جدید تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفتند و 400 خانواده دیگر نیز در انتظار بررسی و ورود به لیست مددجویان می باشند.
در حال حاضر 20 هزار و 703 خانوار معادل 2.7 درصد جمعیت استان قم زیر پوشش کمیته امداد هستند که از این تعداد، 15 هزار و 60 خانوار معادل 1.9درصد جمعیت قم معیشت بگیر بوده و سایر خانوارها نیز از خدمات تک یا چند خدمتی امداد مثل درمان، فرهنگی و اشتغال بهره مند می شوند.
96 درصد از خانواده های زیر پوشش ساکن شهر و چهار درصد ساکن روستا هستند.
/2085/ 1175
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.