اخبار مرتبط

فرماندار قم روز پنجشنبه درگفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان و ضرورت پرکردن اوقات فراغت و کنترل آسیب ها و ناهنجاری ها و ارتقاء توانمندی فرهنگی جوانان برای گرفتار نشدن در دام آسیب ها، صدا و سیمای قم طرح یاد شده را به شورای مواد مخدر شهرستان قم ارایه، و طی جلسه های مختلف پیرامون آن بحث و برنامه ریزی دقیقی صورت گرفته است‌.
وی با بیان اینکه در این جلسه پیشنهاد شد که این برنامه حداقل هفته ای یک بار در یکی از بوستان های شهر قم برگزارشود، افزود: اولویت این طرح بوستان های واقع در محله های محروم و کم برخوردار است.
قم دارای 315 بوستان محلی و جنگلی است و بوستان غدیر واقع در منطقه 8 شهرداری این شهر با 104 هکتار مساحت وسیع ترین آن محسوب می شود.
فرماندار قم با اشاره به اینکه در بسیاری از کشورها اجرای برنامه های شاد در پارک ها و محیط های عمومی بخش عمده ای از سرگرمی جامعه را تشکیل می دهد، گفت: کلیه جُنگ های شادی تدارک دیده شده در محلات مختلف قم به صورت زنده از صدا و سیما پخش می شود، تا مردم در هر نقطه ای که باشند از آن استفاده نمایند.
وی اضافه کرد: این برنامه فرهنگی با مشارکت بهزیستی، کمیته امداد امام (ره)، ورزش و جوانان، اداره کل تبلیغات اسلامی و همچنین استفاده از ظرفیت هنرمندان سینما، خوشنویسان، قاریان و حافظان قرآن و نهج البلاغه، دانش آموزان و دانشجویان نخبه و راه یافته به مدارج بالای علمی و شرکت های کارآفرین مخترع و نو اندیش انجام می شود.
وی گفت: بهزیستی در زمینه مشاوره، کمیته امداد در موضوع مبارزه با طلاق و کاهش آسیب هایی که در حوزه زنان سرپرست خانوار است، و ورزش و جوانان نیز در خصوص سبک و مهارت های زندگی نقش مهمی را در هر چه کاراتر بودن این طرح ایفا می کنند.
فرماندار قم با بیان اینکه هدف اصلی این برنامه ، افزایش امید به زندگی و شادابی و نشاط در جامعه است، افزود: علاوه بر دستگاه های اجرایی حضور بخش خصوصی نیز به عنوان اسپانسر و پشتیبان برای استقبال بیشتر مردم از آن ضروری است.
در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر که روز گذشته در قم برگزار شد، طرح اجرای جنگ های شادی در پارک ها و بوستان های شهری به تصویب رسید.
7403/ 6133/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.