اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محسن بهشتی چهارشنبه شب در پایان جلسه شورای ترافیک در تالار امام جواد(ع) استانداری در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: با توجه به محدودیت های ترافیکی ناشی از اجرای طرح یاد شده، وجود موتورسیکلت های بسیار زیاد در این محدوده، باعث آزار و اذیت عابران و رهگذران می شود، که طبق مصوبه شورای ترافیک آسیب شناسی این مساله در دستور کار قرار گرفت تا پیش بینی های لازم برای رفع این معضل صورت بگیرد.
حدود 350 هزار دستگاه موتورسیکلت در قم وجود دارد.
وی ادامه داد: شهرداری قم باید مکان های مناسب برای این کار را به شورای ترافیک ارایه کند، تا از طریق کمیسیون ماده 5 تصویب و زمینه روان سازی عبور و مرور در ابتدای خیابان انقلاب اسلامی میسر شود.
طرح پیاده راه سازی اطراف حرم حضرت معصوم (س) از 17 آذرماه سال 96 آغاز شد.
بهشتی در بخش دیگری از سخنان خود، موضوع نازیبا بودن سیما و منظر ورودی شهر قم و ساماندهی آن را مورد اشاره قرار داد و گفت: تصمیم های موثری در این زمینه در شورای ترافیک استان تصویب شده که برای تعیین کاربری هایی پیشنهادی از سوی مشاور، به کارگروه امور زیر بنایی و ماده 5 ارجاع داده شد.
وی افزود: از آنجا که ورودی های یک شهر نشان دهنده اصالت و هویت آن است، باید کاربری های مناسب توام با یک معماری زیبا پیش بینی و تصویب شود.
شهر قم دارای 9 ورودی از جهت های مختلف است و سالانه پذیرای میلیون ها زائر و مسافر می باشد.
معاون استاندار قم همچنین با اشاره به مساله جمع آوری خطوط «بی آر تی» حد فاصل میدان پلیس تا میدان ولی عصر(عج) افزود: برغم اهداف تعریف شده برای این خطوط، پس از سه سال آزمون و خطا هنوز نتوانستیم به نتیجه برسیم.
بهشتی با اشاره به جمع آوری خطوط «بی آر تی» از ابتدای میدان دل آذر تا میدان پلیس طی سال گذشته، جمع آوری خط مذکور را از مطالبه های شهروندان دانست و گفت: در ارتباط هایی که با مردم داریم بیشتر آنها نسبت به این موضوع شکایت دارند و خواستار جمع آوری آن هستند.
وی در تبیین علت طرح این خواسته از سوی مردم گفت: ترافیک عرض خیابان را مسدود کرده و و زمان بندی مناسبی نیز برای توقف اتوبوس در ایستگاه نداریم.
وی این خط را محلی برای جولان موتورسیکلت ها سوارها عنوان کرد و افزود: عابرانی که قصد دسترسی به ایستگاه اتوبوس را دارند نیز باید از عرض خیابان عبور کنند، از این رو سمت راست خیابان که قبلا حادثه خیز نبود حادثه خیز شده است.
وی همچنین با اشاره به ضرورت ارایه خدمات رایگان توسط شهرداری به شهروندان در راستای ارتقاء کیفیت محیطی شهر افزود: با توجه به در حال پایان بودن عملیات سنگ فرش طرح پیاده راه سازی سه راه بازار تا ابتدای حیابان انقلاب اسلامی، خرید 30 دستگاه خودروی برقی در چند مرحله در دستور کار شهرداری قرار گرفته است که در مرحله نخست آن 10 دستگاه از این خودروها خریداری می شود‌.
7403 / 1175
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.