اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، این مرجع تقلید عصر دوشنبه در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت برنامه های عید غدیر خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم برخی به جای تقریب مذاهب، باعث اختلاف شوند، بلکه ما باید به سمتی حرکت کنیم که اهل سنت نیز واقعه غدیر را جشن بگیرند.
قرار است در روز عید غدیر کاروان شادی هیات های مذهبی و مردم از حرم مطهر حضرت معصومه(س) به مقصد مسجد مقدس جمکران برگزار شود.
آیت الله مکارم شیرازی گفت: باید در برابر تلاش وهابیت برای کمرنگ کردن مقدسات شیعیان، برنامه های هماهنگ و منسجمی در مورد غدیر داشته باشیم.
وی ادامه داد: درحاشیه شهر مشهد مقدس که وهابیت برنامه هایی داشته اند باید با انجام کارهای فرهنگی این توطئه را خنثی کرده و از سرمایه های عظیم شیعه همچون غدیر به خوبی بهره برداری کنیم.
آیت الله مکارم شیرازی واقعه غدیر را مهمترین واقع در تاریخ شیعه دانست و گفت: پایه و اساس ولایت از غدیر آغاز می شود اما حق غدیر آنگونه که باید ادا نشده است.
وی گفت: متاسفانه هنوز اهمیت لازم را به واقعه غدیر نداده ایم، غدیر مساله ای است که قرن ها شاعران در مورد آن شعر سروده اند و این نشان می دهد در ماورا آیات و روایات بسیار در این رابطه، این واقعه در میان شاعران نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده است.
وی گفت: باید از روش های گوناگون مساله غدیر را برای جامعه یادآوری کنیم، ایجاد دهه امامت و ولایت کار بسیار مناسبی است و باید چه بیشتر روی این مساله بسیار مهم، سرمایه گذاری شود.
آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: همانگونه که به مساله عاشورا و اربعین اهمیت داده ایم باید واقعه غدیر نیز مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: برخی می گویند که در شیعه به مراسم های عزاداری توجه شده است، در حالی که ما باید نشان دهیم که در برنامه های جشن و سرور اهل بیت(ع) نیز مراسم خوبی برگزار می شود.
اعضای ستاد بزرگداشت واقعه غدیر عصر امروز در قم با برخی علما و مراجع تقلید دیدار و گفت وگو کردند.
8146/ 6133/ خبرنگار- محمدرضا بهشتی ** انتشاردهنده: جعفرمسلمی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.