اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، آیت الله سید احمد خاتمی روز چهارشنبه در اجتماع عظیم حوزویان در حمایت از سپاه پاسداران در مدرسه فیضیه قم، افزود: خدا رو شکر که دشمنان ما احمق هستند، با این کار آمریکا، بر محبوبیت سپاه پاسداران که در میان جان های مردم جا دارد و بازوی توانمند امت و رهبری است افزوده شد، آن هم در روز سوم شعبان که روز پاسدار نامگذاری شده است.
وی بیان کرد: از شورای امنیت ملی به دلیل تروریست خواندن نیروهای ارتش آمریکا در غرب آسیا تشکر می کنیم اما امروز در این اجتماع می گوییم تمام ارتش آمریکا تروریستی است.
وی ادامه داد: آنچه اتفاق افتاد سخن از کینه دیرینه آمریکا نسبت به نظام اسلامی دارد، در این کینه، نه سخن از بمب اتم است، چون می دانند ما در پی بمب اتم نیستیم و در این رابطه دروغ می گویند، نه سخن از حقوق بشر است چون خود در خط مقدم نقض کنندگان حقوق بشرند، نه سخن از تروریست است، چرا که خودشان تروریست و تروریست پرورند بلکه موضوع دشمنی با دین و اسلام می باشد.
آیت الله خاتمی گفت: حوزه علمیه از آغاز شروع نهضت و شکل گیری انقلاب در 15 خرداد سال 42 در صحنه است و از اسلام تا آخرین نفس حمایت می کند و در مقابل توطئه آمریکا بر علیه دین و اسلام می ایستد.
وی بیان کرد: حوزه انقلابی یعنی حوزه ای که در حوادث انقلاب در متن جریان است همان طور که در موضوع کمک به سیلزدگان کشور، حوزه علمیه خوش درخشید و طلاب با لباس روحانی در صحنه امداد و کمک به مردم خوش درخشیدند.
وی ادامه داد:دراین عرصه سیاسی نیز که آمریکای جنایتکار فرزندان رشید این ملت درسپاه پاسداران راگروه تروریستی اعلام کرد،طلاب وعلمای حوزه های علمیه این اجتماع را برپا کردند تا ضمن محکومیت این اقدام، بگویند ما همه عضو ناپیوسته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستیم.
عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: آمریکا با تروریستی اعلام کردن سپاه می خواهد نظام اسلامی ما را تروریست اعلام کند، در حالی که دنیا به خوبی و مستند می داند، دولت آمریکا خود دولت تروریست و تروریست پرور است.
وی بیان کرد: رئیس جمهوری بی خرد آمریکا به صراحت اعلام کرد که داعش را وزیر خارجه سابق این کشور ایجاد کرده است، خودشان معترفند که تروریست و تروریست پرورند.
وی با اشاره به این که امروز آنان با نظام اسلامی و سپاه پاسدارن طرف هستند، ادامه داد: آن هایی که خط می دهند به رئیس جمهوری آمریکا که این اقدامات احمقانه را انجام دهد او را در شیب سقوط می برند.
آیت الله خاتمی گفت: یکی از مقامات همسایه ما گفته است، این اقدام پیشنهاد یکی از کشورهای منطقه بوده، خوب روشن است که پیشنهاد آنهاست، به همین دلیل می باشد که شعار مرگ بر آل سعود بلند است.
وی بیان کرد: امروز از عبادت های بزرگ تلاش برای اسقاط خائنان حرمین شرفین و آل سعود است.
وی ادامه داد: اکنون دولت آل سعود و هم پیمانان آن به عنوان بازوی آمریکا در منطقه عمل می کنند، امید است که پیش بینی رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اول سال تحقق یابد و دولت آل سعود دولت آل سقوط شود.
امام جمعه موقت تهران گفت: این اقدام آمریکا مایه وحدت در این کشور شد، ما از این وحدت استقبال می کنیم که همه نهادهای رسمی کشور از سپاه پاسداران دفاع کردند و دولت، مجلس شورای اسلامی، حوزه های علمیه و همه اقشار به صحنه آمدند.
وی بیان کرد: امروز مصداق مردان فاجر عالم، سران آمریکا هستند که امید است به زودی نوای سقوط آن ها را بشنویم.
آیت الله خاتمی گفت: تحریم برای امت عاشورایی ما بی سابقه نیست، از هفتم محرم تحریم شیعه شروع شد، از آن روز که آب را بر یاران امام حسین(ع) بستند، اما این مایه عقب نشینی یاوران حق نشد و شهیدان کربلا حماسه آفریدند و اسلام ناب را نگاه داشتند.
به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رئیس ‌جمهوری آمریکا دوشنبه هفته جاری با انتشار بیانیه ‌ای مطبوعاتی اعلام کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان‌ های تروریستی قرار می ‌دهد.
در این تجمع آیات و شخصیت های برجسته حوزه علمیه قم حضور و تعدادی از آنان در کنار شماری از طلاب شرکت کننده به صورت نمادین لباس نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به تن داشتند.
7405/ 6133/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.