اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سید جواد هاشمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 20 تن از جانبازان هشت سال دفاع مقدس در زمینه تولید و صنعت قم فعالیت می کنند.
وی با اشاره به نامگذاری سال 98 تحت عنوان رونق تولید از سوی رهبر معظم انقلاب بیان داشت: مسئولان باید به استعدادها، خلاقیت ها و ابتکارات جانبازان توجه بیشتری کنند، و از ظرفیت های نخبگانی این قشر نیز در راستای رشد و پیشرفت کشور بیشترین استفاده ها را داشته باشند.
مدیرکل بنیاد شهید قم یادآور شد: درحال حاضر 217 تن از جانبازان قمی در زمینه های گوناگون علمی، ورزشی، فرهنگی و قرآنی سرآمد بوده و حائز رتبه های ممتاز و برتر در جشنواره ها و مسابقه های مختلف کشوری هستند.
هاشمی کل جمعیت ایثارگری قم را 65 هزار تن ذکر کرد و افزود: 40 هزار و 592 تن نیز منسوبان و خویشاوندان جانبازان به شمار می آیند.
وی تصریح کرد: تعداد جانبازان استان 11 هزار تن است، که میزان جانبازی 6 هزار و 500 تن از آنها کمتر از 25 درصد و چهار هزار و 870 تن نیز بیش از 25 درصد است.
وی تعداد جانبازان 70 درصد را نیز 243 تن عنوان کرد و افزود: 60 جانباز شیمیایی ،30 تن قطع نخاع و 13 تن از جانبازان نیز استان نابینا هستند.
مدیرکل بنیاد شهید قم در بخش دیگری از سخنان خود ایستادگی و مقاومت کشور در برابر توطئه دشمنان داخلی و خارجی را مرهون مردانگی و از خودگذشتگی جانبازان توصیف کرد و گفت: جانبازان از سرمایه های ارزشمند ملی محسوب می شوند، و باید در جهت تکریم و تجلیل آنها از هیچ اقدامی دریغ نکنیم.
وی با بیان اینکه جانبازان در دوران جنگ در مقابل 32 کشور متخاصم جانانه مقاومت کردند، گفت: در برابر این قهرمانان باید طوری عمل کنیم که کمتر از ترویج ایثار و شهادت نباشد.
هاشمی همچنین با تبریک میلاد با سعادت قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل (ع) و روز جانباز بیان کرد: دیدار امامان جمعه و مسئولان عالی رتبه استان با جانبازان در قالب طرح علمداران حماسه بخشی از برنامه های پیش بینی شده در این مناسبت فرخنده است.
وی با اشاره به قرار داشتن مدفن 12 جانباز شهید در امامزاده علی بن جعفر(ع) و سایر گلزارهای شهیدان قم، گلباران و عطر افشانی مزار نورانی و متبرک آنها را از دیگر برنامه ها دانست و گفت: حضور جانبازان در کنار مضجع شریف حضرت فاطمه معصومه (س) و دیدار با برخی از مراجع نیز از جمله برنامه های بنیاد شهید قم در ایام اعیاد شعبانیه و تجلیل از مقام شامخ جانبازان و پاسداران است.
7403/ 6133/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.