اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مرتضی سقاییان نژاد روز یکشنبه در جلسه شورای مدیریت بحران قم، افزود: اکیپ های متعددی تعیین شد تا بلافاصله بلوار ترمیم شود و در اختیار مردم قرار گیرد.
وی اضافه کرد: قسمت هایی از بلوار زائر باید آسفالت می شد که این کار در بخش هایی انجام شده و سایر مناطق نیز با سرعت در حال انجام است.
مسیر رودخانه قمرود از اوائل دهه 80 شمسی برای آمد و شد خودروها و کاهش ترافیک هسته مرکزی قم مهیا شد و در سال های گذشته به صورت بلوار در 2 مسیر حدود هشت کیلومتری طراحی شده است؛ وقوع سیل در 11 فروردین سال 1388 در بستر این رودخانه که جان چهارتن را گرفت، باعث شد از آن زمان مسئولان قم نسبت به بارش های شدید در منطقه بالادست این شهر و جلوگیری از خطر احتمالی در مسیر رودخانه قمرود حساسیت بیشتری داشته باشند.
وی ادامه داد: خسارت های وارد شده به بوستان های امام رضا(ع) و غدیر نیز در حال ترمیم است تا آثار تخریب سیلاب از بین برود.
سقاییان نژاد در ادامه با اشاره به خدمات شهرداری برای کمک به سیل زدگان استان لرستان گفت: تاکنون 40 تَن از نیروهای شهرداری از جمله خدماتی، راننده و آتش نشان به همراه 15 دستگاه انواع ماشین آلات به شهرستان پلدختر اعزام شده اند و تا به مردم این شهرستان کمک نمایند.
وی با اشاره به در پیش بودن نیمه شعبان، خاطرنشان کرد: آمادگی شهرداری برای خدمات رسانی به زائران در اولویت است تا با بهترین امکانات از زائران نیمه شعبان پذیرایی شود.

** مدیرکل مدیریت بحران قم نیز دراین جلسه گفت: با وجود این که در سیل اخیر تمام رودخانه ها فعال شده بود و می توانست خسارت زا باشد، ولی با تدبیر صورت گرفته در مدیریت بحران، قم نسبت به استان های دیگر آسیب کمتری متحمل شد.
محسن اوروجی با اشاره به ارسال کمک به استان لرستان، افزود: از 12 فروردین ماه بیش از 100 دستگاه وسایل سبک و سنگین امدادی از جمله بلدوزر و ماشین های امدادی از سوی دستگاه های اجرایی استان و همچنین کمک های نقدی و غیرنقدی به لرستان ارسال شده است.
به گفته وی، در مرحله قبلی بارندگی ها به استان های گلستان و خراسان شمالی نیز کمک هایی ارسال شد.
وی با انتقاد از ساخت و ساز در حریم رودخانه ها، گفت: در بهترین شرایط رودخانه قمرود در مجاورت حرم حضرت معصومه(س)، 256 مترمکعب بر ثانیه آب را عبور می دهد و اگر بیشتر از این باشد مشکل ساز خواهد شد.
اوروجی افزود: نباید طرح هایی در حریم رودخانه ها اجرا نماییم و باید در این راستا آینده نگری و عمق اندیشی لحاظ شود.
جلسه شورای مدیریت بحران استان قم با حضور اعضای شورا در سالن معصومیه فرمانداری برگزار و اعضا گزارشی از اقدامات صورت گرفته ارائه دادند؛ در این جلسه از 2 دستگاه اجرایی فعال در ستاد تسهیلات زائران تقدیر شد.
/2085/ 6133/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.