اخبار مرتبط

حجت الاسلام امیرعطاءالله جباری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعدادهای کتاب های امانت داده شده در سال 97 به اعضای کتابخانه های عمومی قم 30 درصد نسبت به سال 96 افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه بیشترین کتاب هایی که به امانت داده شده در حوزه ادبی از جمله شعر، رمان و داستان بوده است، افزود: در حال حاضر 593 هزار و 576 جلد کتاب و یک صد عنوان نشریه در موضوع های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، خانواده، اقتصادی و سایر موارد در مخازن کتابخانه های عمومی استان موجود است.
جباری با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی و اجرای برنامه ترویجی برای ارتقای سطح کتابخوانی ادامه داد: در سال 97، 527 برنامه ترویج کتابخوانی در قالب های متنوع فرهنگی از جمله نشست نقد و بررسی کتاب، مسابقات کتابخوانی، کارگاه های آموزشی، نشست های تخصصی در استان برگزار شده است.
وی افزود: استفاده از ظرفیت فضای مجازی در راستای معرفی کتاب، راه اندازی بخش ویژه نوسوادان در کتابخانه های عمومی، معرفی بیش از 500 عنوان کتاب در برنامه های مختلف رادیویی تلویزیونی، برگزاری جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با مشارکت پنج هزارشهروند قمی از دیگر برنامه های شاخص این اداره کل در سال 97 بود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی قم ادامه داد: 23 کتابخانه عمومی و 16 کتابخانه مشارکتی درقم فعالیت می کند که بیش از 21 هزار تن درکتابخانه های عمومی استان دارای عضویت فعال هستند.
وی با بیان این که بخش کودک در همه کتابخانه های عمومی قم فعال است گفت: بیش از سه هزار تن از کودکان در این بخش ها عضو هستند و کتاب به امانت می برند ضمن این که در محیط کتابخانه نیز فضای نقاشی، قصه خوانی و مسابقه برگزار می شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی قم در ادامه با تاکید بر اینکه این استان تنها مرکز تولید و انتشار کتاب بریل در کشور است، گفت: در سال 97 بیش از پنج هزار کتاب و تقویم با رسم الخط بریل در قم تولید و به استانها و شهرهای مختلف ارسال شد.
7404/ 6133/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.