اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمد گل فشان روز شنبه در گفت و گویی افزود: 25 هزار و 849 زائر از خدمات طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی قم بهره مند شدند.
وی اضافه کرد: 24 هزار و 98 تن از این مسافران و زائران از خدمات پست های ثابت و یک هزار و 751 تن از خدمات پست های سیار جوانان هلال احمر در سطح استان بهره مند شدند.
گل فشان ادامه داد: یک هزار و 274 تن از خدمات ایستگاه های سلامت و 981 تن از فعالیت های پرنشاط ویژه کودکان با عنوان فضای دوستدار کودک استفاده کردند.
وی با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی و معنوی با برپایی خیمه های نماز در جوار پایگاه های طرح ملی جوانان ابراز کرد: یک هزار و 497 تن از خیمه نماز و غرفه پاسخگویی به مسائل شرغی خدمات لازم را دریافت کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم عنوان کرد: همچنین در این ایام، اقلامی همچون محصولات مکتوب و مجازی بین مسافران و زائران توزیع شد که شامل 15 هزار و 921 نسخه محصولات ترویجی و اطلاع رسانی، 11 هزار و 936 نسخه محصولات انگیزشی و هشت هزار و 638 مورد محصولات آموزشی بود.
گل فشان گفت: جمعیت هلال احمر قم در بخش امداد و نجات نوروزی، 60 ماموریت انجام داد و به 3 هزار و 223 آسیب دیده امدادرسانی کرد.
وی افزود: این عملیات ها شامل یک مورد برف و کولاک، 19 مورد حادثه جاده ای، 22 ماموریت در خدمات مناسبتی و 15 مورد سیل و آب گرفتگی و سه مورد کوهستان بوده است.
وی بیان کرد: در این ایام، خدمات امدادی جمعیت هلال احمر قم در قالب 16 پایگاه ثابت و سیار و با 25 دستگاه خودروهای عملیاتی به همراه 85 نفر روز نیرو ارائه شد.
گل فشان در خصوص امدادرسانی به سه هزار و 223 حادثه دیده اظهار کرد: این افراد شامل 2 تن در برف، 183 مورد حادثه جاده ای، 2 هزار و 101 تن خدمات مناسبتی، 306 ات در سیل و آب و گرفتگی و10 تن در کوهستان است.
وی گفت: 477 تیم در عملیات ها حاضر شدند که در این رابطه 111 دستگاه آمبولانس به عملیات ها اعزام، ضمن اینکه 2 مورد عملیات اطفاء حریق و 48 مورد عملیات رهاسازی نیز انجام شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم عنوان کرد: در طول اجرای طرح نوروزی هلال احمر در استان قم 32 تن از زائران و مسافران خدمات اسکان دریافت کردند.
طرح امداد و نجات نوروزی و طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در قم همزمان با سراسر کشور با خدمات دهی به زائران شهر کریمه اهل بیت(ع) از 25 اسفندماه 97 آغاز شد و تا 17 فروردین ماه سال جاری ادامه داشت.
1175 /
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.