اخبار مرتبط

به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ صیاد درویشی در گفت وگویی اظهار کرد: در این ایام بیش از 2 میلیون و 900 هزار خودرو شامل 12 میلیون مسافر وارد قم شده و حدود بیش از هفت میلیون خودرو در محورهای مواصلاتی استان تردد داشته اند.
وی افزود: به طور حتم حضور پلیس یک اقدام وضعی است و باید بیشترین کار اعتلا بر فرهنگ ترافیک باشد؛ امسال شعار پلیس «نشاط بهاری، نظم و قانونمداری» نامگذاری شده بود و این فرهنگ ترافیک را به عینه در بین مردم مشاهده کردیم.
وی اضافه کرد: آثار آن را در کاهش تصادفات شاهد هستیم، ولی جا دارد در این حوزه بیشتر کار شود تا شاهد کاهش تصادفات دلخراش در سطح جاده های کشور نباشیم.
جانشین فرماندهی انتظامی قم خاطرنشان کرد: این اقدام موثر نشاگر همکاری خوب مردم و حضور پررنگ پلیس و سایر دستگاه های دخیل در این امر است.
وی با اشاره به کنترل و مهار سرقت ها در تعطیلات نوروزی گفت: خروجی برنامه ریزی های انجام شده را بخشی از آن درعملکردها نشان می دهد و در حوزه سرقت های مهم از جمله منزل و خودرو، چهار درصد کاهش سرقت و در حوزه دستگیری سارقان نیز 32 درصد افزایش داشتیم که بخشی از این کاهش به دلیل همین دستگیرها و حضور پررنگ پلیس در نقاط جرم خیز بوده است.
وی افزود: یکی از هدف های اصلی پلیس که پیوست همه برنامه های خود قرار داده، تقویت اخلاق حرفه ای در پلیس و افزایش انعطاف پذیری و آستانه تحمل است که بتواند ادراک خوب را در همشهریان، مسافران و زائران نسبت به عملکرد پلیس و امنیت موجود ارتقا دهد که خوشبختانه در این موضوع هم ما شاهد توسعه بسیار خوبی در استان هستیم و عملکردها این مساله را نشان می دهد.
درویشی ادامه داد: در حوزه 197 و تماس های مردمی در این ایام، شاهد افزایش 150 درصدی تشکر و قدردانی از عملکرد پلیس بوده ایم که این خود یکی از شاخص های نشان دهنده اخلاق اسلامی و حرفه ای پلیس در استان قم است.
وی در بخش دیگر سخنان خود، با اشاره به امنیت بوستان ها در تعطیلات نوروزی گفت: در تمامی بوستان ها و تفرجگاه به ویژه در روز طبیعت شاهد حضور 100 درصدی پلیس بودیم و مورد خاصی را مشاهده نکردیم.
وی گفت: اگر در حوزه جمعیت شناختی و روان شناختی بررسی کنیم، متوجه خواهیم شد، افرادی که بیشتر خودشان را به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، اخلاق و روابط اجتماعی در رانندگی پایبند می دانند؛ به طور حتم درصد تصادفات فوتی بسیار کمتر از بقیه افرادی است که توجهی به این موضوع ندارند.
وی افزود: پلیس در سال جاری با استفاده از ظرفیت رسانه ها و با انجام اقدام های فرهنگی؛ توسعه فرهنگ ترافیک را در سطح استان بیش از گذشته اجرا می کند تا شاهد کمترین میزان تلفات رانندگی در سطح استان باشیم، چرا که مقوله آموزش بسیار اهمیت دارد.
درویشی تاکید کرد: با استفاده از تمام امکانات و ظرفیت خود تلاش می کنیم، برنامه های خود را در به گونه ای پیش ببریم تا بتوانیم عملکرد بسیار خوبی برای مردم، زائران و مسافران در استان داشته باشیم.
7406/ 6133/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.