اخبار مرتبط

سرهنگ احمد خدایاری عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: ترافیک در بزرگراه سلفچگان به سمت قم نیمه سنگین و روان و در باند قم به سمت سلفچگان عادی و روان است.
وی بیان کرد: ترافیک در کمربندی امام علی(ع) از تقاطع میدان 72 تن تا امامزاده جمال(ع) هر 2 باند نیمه سنگین و روان است.
وی ادامه داد: آزادراه قم - کاشان ،باند کاشان به سمت قم نیمه سنگین و روان و باند قم به سمت کاشان عادی و روان است.
خدایاری گفت: سایر محورهای اصلی و فرعی استان قم نیز دارای ترافیک عادی و روان است و مشکلی برای تردد وسایل نقلیه در آن ها وجود ندارد.
وی در خصوص وضعیت تصادفات استان در روز جاری افزود: خوشبختانه امروز تا به این لحظه تصادف خاص منجر به جرح و فوت در محورهای مواصلاتی قم رخ نداده و امید است این وضعیت تا ساعات آینده که پیش بینی می کنیم ترافیک در محورهای مواصلاتی استان افزایش یابد، حفظ شود.
وی ادامه داد: به رانندگان توصیه می کنیم به منظور رفع خستگی به ازای هر صد کیلومتر، حداقل یک ربع در محل مناسب استراحت کنند، از توقف طولانی در حاشیه راه ها خودداری نمایند و در صورت نیاز به توقف حتما از علائم هشدار دهنده استفاده کنند.
جانشین رئیس پلیس راه قم گفت: همچنین از رانندگان می خواهیم در صورت تصادف خسارتی بلافاصله وسیله نقلیه خود را به منتهی الیه سمت راست جاده هدایت کنند و در صورت نیاز منتظر حضور کارشناسان پلیس راهور باشند.
وی بیان کرد: استفاده از تلفن همراه حدود 70 درصد امکان بروز تصادف را افزایش می دهد به همین دلیل از رانندگان تقاضا می کنیم در صورت نیاز به استفاده از تلفن همراه در مکان مناسب توقف و سپس تماس خود را برقرار کنند.
استان قم دارای هشت راه مواصلاتی اصلی و چهار راه فرعی است که از جمله آن ها می توان به آزاد راه قم - تهران به طول 130 کیلومتر، جاده قدیم قم - تهران، بزرگراه قم - ساوه به طول 87 کیلومتر، جاده قدیم قم - کاشان، آزاد راه قم - کاشان به طول 104 کیلومتر، آزاد راه قم - گرمسار به طول 173 کیلومتر و بزرگراه قم - سلفچگان - اراک به طول 136 کیلومتر اشاره کرد.
7405/ 6133/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.