اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ صیاد درویشی عصر جمعه در گفت و گویی، افزود: ماموران پلیس آگاهی استان قم در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز، به یک دستگاه کامیونت که از جنوب کشور به مقصد پایتخت در حال حرکت بود مشکوک شده و آن را توقیف کردند.
وی افزود: راننده بار خود را سپر ضایعاتی خودرو اعلام کرد، ولی در بررسی صورت گرفته مشخص شد کامیونت فاقد بارنامه است و در آن، انواع کالاهای قاچاق شامل 377 طاقه پارچه، 264 تخته پتو، 159 عدد کلاه مخصوص جوشکاری و 24 دستگاه ترازوی دیجیتال در پشت سپرهای ضایعاتی جاسازی شده است.
به گفته وی، کالاهای کشف شده به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان تحویل و متهم نیز به مراجع قضایی استان معرفی و با صدور قرار قانونی مناسب روانه زندان شد.
درویشی بیان کرد: کالای قاچاق می تواند ضربه های سنگینی به اقتصاد کشور وارد و افراد زیادی را نیز از کار بیکار کند و این رخداد، به هیچ وجه برای پلیس و نظام اسلامی قابل تحمل نبوده، بنابراین عزم پلیس برای مبارزه با این پدیده ناهنجار و مخرب در امر اقتصاد بومی کشور جدی و قاطعانه خواهد بود.

** توصیه های انتظامی پلیس قم پیرامون سرقت منزل
وی در بخش دیگری از سخنان خود به شهروندان توصیه کرد: در زمان عزیمت به مسافرت منزل خود را به شخص امین بسپارید و از نگهداری وجوه نقد و طلای زیاد خودداری نمایند و آنها را به صندوق‌ های امانات بسپارید.
وی افزود: در هنگام ترک منزل؛ درب ورودی، درب حیاط، پنجره‌های مشرف به کوچه و درب مشرف به بالکن را قفل کنید.
جانشین فرماندهی انتظامی قم بیان کرد: عده ‌ای از سارقان با همراه داشتن گل و شیرینی و تحت پوشش مهمانی به دنبال نشانی می‌ گردند تا نسبت به شناسایی منازل خالی از سکنه اقدام به سرقت ‌کنند، بنابراین باید در این زمینه هوشیار بود.
وی اضافه کرد: در مسافرت‌ های طولانی خارج از شهر موضوع را به پاسگاه و کلانتری محل سکونت نیز اطلاع داده دهید و تلفن ‌های تماس پاسگاه و کلانتری محل را یاداشت کنید و به خاطر داشته باشید.
وی خاطرنشان کرد: در مواجهه با سرقت، سوابقی از مشخصات و جزییات اموال با ارزش خود تهیه کنید و داشته باشید که بتوان از آن استفاده کرد.
درویشی ادامه داد: به خانواده آموزش دهید قبل از شناسایی کامل افراد از بازکردن درب خانه خودداری کنند.
/2085/ 1175
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.