اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سید امیر سامع عصر چهارشنبه در جلسه ستاد تسهیلات و خدمات سفر زائران نیمه شعبان اظهار داشت: برای ایجاد پارکینگ ثابت باید زمین هایی را به صورت دائم و پایدار تملک کنیم.
وی همچنین با بیان این که عملیات آماده سازی زمین های اطراف جمکران برای ایجاد پارکینگ های موقت، نیازمند وقت و انرژی زیادی است، افزود: دستگاه های دیگر مانند راه و شهرسازی باید ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز برای این اقدام را در اختیار شهرداری قرار دهند.
سامع گفت: بر اساس برآوردهای صورت گرفته در ایام نیمه شعبان به پارکینگ هایی با ظرفیت 150 هزار دستگاه خودرو نیاز است، ولی برای 200 هزار دستگاه خودرو پارکینگ هایی را در دست تهیه داریم.
در حال حاضر مسجد جمکران دارای چهار پارکنگ ثابت می باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: شهرداری قم در ایام نیمه شعبان در اطراف جمکران هفت ایستگاه صلواتی را ایجاد و به زائران خدمات مختلفی را ارائه می کند.

** معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم نیز در این جلسه با بیان این که زمینه سازی جهت نقل و انتقال زائران با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی از اولویت های شهرداری است، افزود: 300 دستگاه اتوبوس برای این کار پیش بینی شده است.
عباس ذاکریان با اشاره به این که چینش منظم خودروها در داخل پارکینگ ها به نیروهای زیادی نیاز دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به مشکل بودن تامین پارکینگ و همچنین وجود نداشتن پارکینگ کافی در اطراف حرم حضرت معصومه(س) و هسته مرکزی شهر باید تمامی زائران، خودروهای خود را در پارکینگ های جمکران پارک نموده و با وسایل حمل و نقل عمومی به حرم مطهر مراجعه کنند.
7403 / 1175
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.