به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قم، اکبر نوروزپور در گفت وگویی با اشاره به جاری شدن سیلاب در برخی مناطق استان افزود: با این وجود جاده‌های روستایی اصلی، فرعی و روستایی قم از آسیب در امان ماندند و تردد در آنها جریان دارد.
وی گفت: اخباری مبنی بر خسارت به جاده روستای سیرو در فضای مجازی منتشر شده که صحیح نیست؛ این روستا دارای دو ورودی است، یکی اصلی که پلی بر روی رودخانه احداث شده و ورودی دوم که قدیمی‌تر است و از کف رودخانه عبور می‌کند و فعلا به خاطر حجم بالای آب عبوری، امکان تردد در آن وجود ندارد ولی آسیبی به جاده وارد نشده است.
رئیس اداره راهداری شهرستان قم با بیان اینکه اکیپ‌های گشت راهداری تمام جاده‌های اصلی، فرعی و روستایی قم را مورد بازرسی دقیق قرار داده‌اند گفت: مشکلی در هیچ یک از این مسیرها دیده نشده است.
در استان قم 209 کیلومتر آزادراه، 191 کیلومتر بزرگراه، 178 کیلومتر راه اصلی و 155 کیلومتر راه فرعی وجود دارد و کل راه های شریانی استان 609 کیلومتر می باشد؛ استان قم دارای هشت راه مواصلاتی اصلی و چهار راه فرعی است که از جمله آن ها می توان به آزادراه قم - تهران، جاده قدیم قم - تهران، بزرگراه قم - ساوه، جاده قدیم قم - کاشان، آزادراه قم - کاشان، آزادراه قم - گرمسار و بزرگراه قم - سلفچگان - اراک اشاره کرد.
بارش شدید باران طی دو روز گذشته دراستان قم باعث آبگرفتگی برخی معابر و جاده های روستایی و بالا آمدن آب رودخانه ها شد.
میزان بارندگی در برخی مناطق روستایی قم به 51 میلیمتر رسید.
7403/ 6133/
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.