اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، بهرام سرمست عصر شنبه در نهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی قم در تالار امام جواد (ع) استانداری اظهار داشت: جلسه های اقتصاد مقاومتی در سطح کشور و استان به نحو ایده آل شکل نگرفته است، از این رو موضوع اقتصاد مقاومتی باید بر اساس اصول، چهارچوب ها و هدف های مورد نظر تعریف شود.
وی با تاکید بر توجه ویژه دستگاه ها به تعیین محرک ها و اولویت های برنامه های محوری اقتصاد مقاومتی در سال 98 گفت: هر دستگاه اجرایی موطف است تا یک برنامه محوری را در قالب اصول و اهداف اقتصاد مقاومتی ارائه کند.
سرمست همچنین خاطر نشان کرد: برنامه های اقتصاد مقاومتی که از سال های گذشته پیش بینی شده ولی متوقف مانده است باید بازبینی و آسیب شناسی شود، و در اولویت های سال 98 قرار گیرد.

** معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم نیز در این جلسه گفت: هیچ اعتباری برای طرح های اقتصاد مقاومتی تعریف نشده ولی این هنر یک مدیر دستگاه اجرایی است که طرح های خود را با اهداف و شاخص های اقتصادی مقاومتی تهیه و اجرا کند.
مهرداد غضنفری گفت: به عنوان نمونه جهاد کشاورزی که امسال 700 هزار تن تولید داشته درصدد است تا آن را در سال آینده افزایش دهد، و برای این کار باید چند گلخانه را ایجاد و سیستم آبیاری را نیز مدرن کند که این اقدام ها در ذیل هدف اساسی که همان اقتصاد مقاومتی است قرار می گیرد.
وی گفت: مدیران باید اعتبارهای خود را به سمت طرح هایی که منجر به اقتصاد مقاومتی می شود، هدایت کنند.
وی افزود: صنعت، معدن و تجارت نیز اگر قصد افزایش 20 درصدی میزان صادرات استان را دارد، باید واحدهای صنعتی استان را فعال نموده و خام فروشی را کنار بگذارد و ارزش افزوده داشته باشد تا به این هدف دست پیدا کند.
در آخرین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی قم در سال 97 از مجموع 13 طرح پیشنهادی به عنوان برنامه های محوری اقتصاد مقاومتی قم در سال 98 ، سه طرح واحدهای لجستیک حمل و نقل کالا، احداث کمربندی آزاد راه قم - سلفچگان - راهجرد و همچنین احداث راه دسترسی به دریاچه نمک به عنوان طرح های محرک و پیشران اقتصاد مقاومتی مورد قبول واقع و مقرر شد بقیه طرح های ارائه شده از سوی دستگاه به دلیل متناسب نبودن با سیاست های اقتصاد مقاومتی به صورت عادی دنبال شود.
7403/ 6133/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.