به گزارش ایرنا، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه های این هفته نمازجمعه قم در مصلای قدس این شهر، افزود: مقایسه سفر شبانه رئیس جمهوری آمریکا به عراق با سفر پر برکت رئیس جمهوری اسلامی، نشان از عمق رابطه میان ایران و عراق دارد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در صدر هیاتی عالی رتبه، دوشنبه هفته جاری به کشور عراق سفر کرد. ایشان در جریان این سفر ضمن زیارت عتبات عالیات، دیدارهای مهمی نیز با مقام های کشور عراق داشت.
وی در ادامه با اشاره به ایستادگی و مقاومت مردم ایران اسلامی در سال 97 در برابر توطئه دشمنان گفت: در راس همه دستاوردها، امسال، سال مقاومت ستودنی ملت ایران در برابر همه ابرقدرتها بود.
حسینی بوشهری همچنین با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اظهار داشت: این بیانیه، منشوری برای انقلاب است که باید در همه برنامه ریزی ها به آن توجه شود.
وی با بیان اینکه اولویت های کلیدی کشور در هفت سرفصل در بیانیه گام دوم انقلاب بیان شده است، اظهار داشت: جوانان محور اصلی این بیانیه هستند که در این زمینه مراد از جوان گرایی، پیرزدایی نیست، بلکه زمینه سازی برای انتقال تجارب به جوانان و واگذاری مسئولیت به آنهاست.
حسینی بوشهری ادامه داد: با وجود میل باطنی دشمنان که می خواستند انقلاب را متوقف کنند، این انقلاب چهل سالگی خود را جشن گرفت و بیانیه گام دوم، بیانیه ای برای جشن گرفتن چهل سالگی دوم انقلاب است.
وی با اشاره به پیام بیانیه گام دوم انقلاب به دوستان انقلاب اسلامی گفت: پیروزی های چهل سال نخست انقلاب ناشی از ایستادگی و ثبات قدم ملت مقاوم ایران بوده است و نشان داد هر جا در مسیر خدا ایستادگی کردیم، خدا نیز به یاری ما آمده است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه 24 بهمن ماه امسال در بیانیه ای مهم و راهبردی به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ورود جمهوری اسلامی به فصل جدیدی از زندگی به تبیین ویژگی‌های مسیر پر افتخار پیموده شده در چهل سال گذشته و برکات خیره‌کننده انقلاب اسلامی در رساندن ایران عزیز به جایگاه شایسته ملت پرداختند و با تأکید بر امید واقع‌بینانه به آینده و نقش بی‌بدیل جوانان در برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمانها، خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران مقتدر، الزامات این جهاد بزرگ را در هفت سرفصل اساسی بیان کردند.
وی در ادامه با اشاره به این که در آستانه ورود به سال جدید قرار داریم، گفت: نیازمندانی در کشور وجود دارند که باید به آنها کمک شود و مورد توجه قرار بگیرند.
خطیب جمعه قم گفت: بر اساس آمار کمیته امداد امام خمینی(ره) با وجود مشکلات و تنگناهای اقتصادی، کمک های مردم در سال 97 نسبت به سال قبل رشد چشمگیری داشته است که این نشان از نوع دوستی و دینداری مردم است.
حسینی بوشهری در ادامه با تاکید بر اینکه ولنگاری در جامعه اسلامی معنا ندارد گفت: نباید به بهانه شادی و عید، مرزها و حریم اسلامی را شکست و در برابر این ناهنجاری ها بی تفاوت بود.
وی همچنین با اشاره به دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر معظم انقلاب اسلامی که روز گذشته برگزار شد، گفت: موضوع معیشت از جمله وظایف خبرگان رهبری نیست ولی تک تک آنها در این زمینه دغدغه جدی دارند و مشکلات اقتصادی مردم را پیگیری می کنند.
وی در ادامه با اشاره به انتصاب حجت الاسلام والمسلمین رئیسی به ریاست قوه قضائیه گفت: ضمن تشکر از زحمات آیت الله آملی لاریجانی رئیس سابق قوه قضائیه، امیدواریم حجت الاسلام رئیسی موفق شوند مشکلات موجود در دستگاه قضائی را برطرف کنند.
عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: جوان گرایی، انقلابی بودن و برطرف کردن مشکل های اطاله دادرسی از جمله موضوع هایی است که باید مورد تاکید و توجه رئیس جدید دستگاه قضائی قرار گیرد.
وی در ادامه گفت: ماه رجب ماه با عظمت برای بندگی و عبادت است و باید همگان از فرصت ها و فیوض این ماه از جمله روزه، دعا، مناجات و زیارت استفاده کنند.
حسینی بوشهری با بیان اینکه اعتکاف به حرکتی جریان ساز در کشور تبدیل شده است گفت: حضور در آیین اعتکاف توفیقی بزرگ و ارشمند است که باید از فرصت حضور در این آیین عبادی برای خودسازی بهره برد.
وی همچنین با اشاره به سالگرد ارتحال حاج سید احمد خمینی فرزند بنیانگذار انقلاب اسلامی گفت: در زمان امام، این شخصیت امین، مشاور و کمک کار امام(ره) بود که پس از ارتحال امام، در کنار رهبر انقلاب ایستاد و ثابت کرد که سرباز واقعی ولایت است.
حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خمینی، 26 اسفندماه سال 1373 دعوت حق را لبیک گفت.
7404/ 1175
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.