اخبار مرتبط

رضا سیار روز پنجشنبه درگفت و گو با ایرنا، افزود: اردوگاه جمع آوری متکدیان سال گذشته با مصوبه شورای عالی اداری توسط ستاد مربوطه با مسئولیت فرمانداری دایر شده که با تخصیص اعتبار از سوی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور و مساعدت شهرداری عملکرد بسیار خوبی در سال جاری داشته است.
وی اضافه کرد: اداره کل تخلفات شهری شهرداری، نیروهایی را برای جمع آوری متکدیان و کنترل سطح شهر قم از جمله اطراف حرم حضرت معصومه(س)، مسجد جمکران، چهارراه ها و تقاطع در نظر گرفته است.
به گفته وی، متکدیان و معتادان پس از جمع آوری، غربالگری و معتادان به کمپ های ترک اعتیاد و متکدیان نیز به خانواده های خود تحویل داده می شوند.
11 مرکز ترک اعتیاد در این استان فعالیت می کند که این مراکز شامل 9 مرکز اختیاری و 2 مرکز اجباری است؛ دوره نگهداری در مراکز اختیاری از 21 روز تا یک ماه است، اما در کمپ های اجباری طبق دستور مقام قضایی تا 6 ماه ادامه پیدا می کند.
سیار خاطرنشان کرد: متکدیان غیربومی که از شهرستان های مختلف برای تکدی گری به قم می آیند، به محل های سکونت و شهرهای اقامت فرستاده می شوند و متکدیان ساکن شهر قم نیز به خانواده های خود تحویل خواهند شد.
وی افزود: در صورتی که متکدی بدون سرپرست باشد، به سازمان بهزیستی سپرده می شود.
وی با اشاره به این که ستاد جمع آوری متکدیان و معتادان زیر نظر مقام قضایی فعالیت می کند، ادامه داد: عوامل نیروی انتظامی و دادستانی نیز در این زمینه با شهرداری همکاری می کنند و ستاد دائما در حال فعالیت است.
فرماندار قم تصریح کرد: در گذشته وضعیت شهر قم از نظر تکدی گری و معتادان نامناسب بود، ولی در یک سال و نیمی که از فعالیت ستاد می گذرد، گزارش هایی که به صورت ماهانه دریافت می کنیم حکایت از آن دارد که وضعیت سطح شهر قم از نظر متکدیان و معتادان خوب است.
وی خاطرنشان کرد: مردم کمکهای خود را به صندوق های کمیته امداد امام خمینی(ره) و موسسه های خیریه ای که زیر نظر بهزیستی و کمیته امداد فعالیت می کنند، تحویل دهند و از کمک مستقیم به برخی متکدیان که معمولا حرفه ای نیز هستند، خودداری کنند.
/2085/ 6133/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.