دراین مطلب آمده است:حرکت عظیم و تاثیر گذار معنوی، فرهنگی ، تربیتی، گردشگی مذهبی راهیان نور را می توان به عنوان تجلی مسیر نورانی تجدید میثاق با سیره شهدا و آرمان های امام شهیدان نام برد؛ سفرهای با برکتی که در طی سال بخصوص ایام پایانی اسفند و آغاز سال جدید جلوه باشکوهی دارد، حسن مطلعی برای دهه پنجم انقلاب اسلامی و از جمله بزرگترین عملیات فرهنگی کشور در قالب راهیان نور محسوب می شود.
برای تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله)در بیانیه گام دوم انقلاب، راهیان نور یکی از بستر های مناسب در بحث خود سازی، جامعه پردازی، تمدن سازی وسایر مولفه های این بیانیه راهبردی و ارزشمند است.
ضرورت بازخوانی آثار و برکات دفاع مقدس و جلوگیری از تحریف و فراموشی این حماسه گرانسنگ ملت بزرگ ایران و مجاهدت و رشادت جوانان برومند در آن دوران با استفاده از ظرفیت عظیم حرکت راهیان نور محقق می شود آثار با برکتی که با تمسک به آن بسیاری از مشکلات و معظلات جامعه اسلامی بر طرف و یا کاهش یافته و منجربه الگو گیری سایر جوامع اسلامی و ملت های آزادی خواه شده است.
شعار پر محتوا و اثر بخش امسال راهیان نور با عنوان ما «پیروزیم» تداعی بخش پیروزیهای مختلف نظام مقدس اسلامی در همه عرصه ها علی رغم دشمنی ها، توطئه ها و کارشکنی های معاندان و بدخواهان این ملت و نظام ، روشنی بخش مسیر پیش رو برای تداوم موفقیت ها و پیروزی هاست، شعاری که بایستی همه قشرها و گروهها و همه آحاد جامعه اسلامی برای تحقق پیروزی در تمامی صحنه ها تلاش کنند تا فتح قله های پیشرفت دست یافتنی تر و سهل الوصول تر گردد.
بستر مناسب دیگر راهیان نور شنیدن ندای شهیدان است که همه رسالت و مسئولیت دارند همواره این ندا به گوش جامعه و مخاطبین رسانیده شود و فضای مناسب سفرهای راهیان نور که به عنوان سنت حسنه ستودنی همگان را با ارزشهای والا در همه جوانب مخاطبین را اشنا میسازد و تاثیرات آن تا مدت ها جاری و ساری خواهد بود و لزوم استمرار آن اثر بخشی وظایف را سنگین می نماید.
سفرهای راهیان نور به عنوان یک سنت ستودنی، زائران را با ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی بیش از پیش آشنا می سازد و تا مدت ها پس از بازگشت، برکت این سفر معنوی همچون سوغاتی ارزشمند در کنه وجود آنان، ریشه می دواند و موجب تنظیم سبک زندگی و شادابی و نشاط انقلابی در گستره فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و ... می شود.
بیستم اسفند- روز ملی راهیان نور- نمادی ارزشمند در قاموس پرافتخار واژگان ایثار و شهادت است که در پرتو آن، میلیون ها زائر از هر گروه و سلیقه ای به پاس قدردانی از آن همه ایثار و از خودگذشتگی جوانان این مرزوبوم و نیز آشنایی هر چه تمام تر با فرهنگ متعالی و آرمانی انقلاب اسلامی به عنوان طلیعه دار عصر ظهور، عاشقانه در آن سرزمین ها گام می نهند و با شهدا عهد و پیمانی دوباره می بندند.
در این ایام با برکت 22 اسفند نیز روز شهید و بزرگداشت مقام شامخ شهیدان گران قدری است که تا ابد مدیون جانفشانی و ایثار و رشادت اینان بوده و خواهیم بود این بزرگداشت نه در یک روز و یک زمان بلکه در همه زمان ها مسولیتی خطیر و رسالتی ماندگار برای همگان است تا بدانیم برای ادامه راه پر افتخار و عزت و سربلندی نظام اسلامی و میهن عزیز بایستی به سیره و منش آنان تمسک عینی و عملی داشته باشیم .
تقارن راهیان نور امسال با ایام پر خیر و برکت ماه رجب نیز فرصتی مغتنم و مبارک است که از فیوضات این ماه برای تحقق آرمان ها و اهداف شهیدان عزیز بهره برد.
استان قم بحمدالله در زمره استان های پیشتازی است که با همت و همدلی تلاش هایی بی مشائبه مسئولان خدمتگزار، سال به سال در این راستا گام های بیشترو رو به جلو نهاده است و البته تعظیم و تکریم مقام شهیدان والامقام و حق شناسی نسبت به آنان و نیز ضرورت پاسداشت جغرافیای انقلاب اسلامی و فرهنگ دفاع مقدس و ضرورت استمرار آن روحیه و فرهنگ با عظمت، همواره جای کار بسیاری را برای همه مسئولان و خادمان به این فرهنگ عاشورایی خواهد داشت.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم
منبع: روزنامه ایمان
7406/ 6133/
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.