اخبار مرتبط

دراین مطلب آمده است: یکی از کارگردانان پیشکسوت قم گفت: نمایش شاد وکودکانه یه دم و دوگوش که با هدف آموزش بهداشت شهر آغاز شده است.سید جواد طاهری کارگردان پیشکسوت قم افزود: این نمایش که اجرای آن از پنجم اسفندماه در خانه نمایش آغاز شده تا 25 اسفندماه امسال ادامه دارد.
وی موضوع این نمایش کودکانه را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: نمایش یه دم و دو گوش با هدف بهبود موضوع بهداشت شهری و شهروندی به تولید رسیده است و برای کودکان بسیار آموزنده و جذاب است.
این کارگردان قمی با بیان اینکه اصلی‌ترین مخاطب نمایش یه دم و دو گوش، کودکان هستند، تصریح کرد: کودک با دیدن این نمایش یاد می‌گیرد در شهری که زندگی می‌کنیم باید پاکیزگی را رعایت نماییم و به حقوق شهروندی احترام بگذاریم.
طاهری با عنوان اینکه کارگردانی نمایش یه دم و دوگوش را خود انجام داده است، گفت: ریحانه سلامت نویسندگی این نمایش را برعهده داشته و محمد حاجی بابایی، علی هاشمی، مینو منصوری از جمله هنرمندانی هستند که در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.
وی همچنین طراح گرافیت و تبلیغات را مهدی صادق یکتا معرفی و بیان کرد: تصویرگری این طرح را رضا فتوحی و آهنگسازی آن را محسن میرزایی انجام دادند.
کارگردان پیشکسوت تئاتر در قم با عنوان اینکه نمایش یه دم و دو گوش به سفارش نهاد خاصی به تولید نرسیده است، گفت: یکی از دغدغه‌هایی که همیشه به دنبال آن هستم آموزش نظافت شهری به کودکان است تا به مسائل پاکیزگی شخصی، عمومی و اجتماعی به صورت ویژه توجه ویژه داشته باشند.
وی اضافه کرد: در این نمایش بر بُعد آموزشی آن به صورت جدی توجه شده و همچنین در انتخاب موسیقی نیز سعی شده از موسیقی 6،8 استفاده نشود به همین دلیل تمام موسیقی‌های نمایش و شعرها در قالب ریتم 2،4 طراحی شده تا کودکان در عین حال که انرژی لازم از موسیقی و فضای صحنه را دریافت می‌کنند، بتوانند شعر را بشنوند.
طاهری با اشاره به کاستی‌های شهر در بخش فرهنگی گفت: اگر مردم و خانواده‌ها همراهی و استقبال کنند و به بخش آموزشی نیز توجه شود، آثار این چنینی روی صحنه می‌رود.
منبع: روزنامه پیام قم
7406/ 6133/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.