اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، بهرام سرمست عصر پنجشنبه در آیین تجلیل از دانش آموزان برگزیده سی و هفتمین مسابقات قرآن، عترت و نماز مدارس قم افزود: تربیت بر مبنای فرهنگ قرآنی، عترت و نماز، می تواند الگوی بسیار بی بدیلی برای نسل آینده و کنونی کشور عرضه نماید.
وی اضافه کرد: در فرآیند جامعه پذیری سیاسی و اجتماعی؛ آموزش و پرورش در کنار خانواده نقش بی بدیلی دارد و رمز ماندگاری، پویایی و توسعه هر جامعه کنار هم بودن خانواده و مدرسه و انتقال الگوها و ارزش های دینی و اسلامی به نسل جدید است.
سرمست ادامه داد: این امر با پیاده سازی و نهادینه نمودن فرهنگ قرآنی در زندگی محقق می شود، به گونه ای که این فرهنگ از زندگی غیرقابل تفکیک باشد.
وی خاطرنشان کرد: در جامعه ای که زندگی آحاد مردم با فرهنگ دینی همراه باشد، می توان دوام و بقاء جامعه را با پویایی، نشاط و ارزش های دینی ساخت و به آیندگان منتقل کرد.

* مدیرکل آموزش و پرورش قم نیز در این آیین گفت: در حفظ جزء 30 قرآن، 22 هزار دانش آموزان سهمیه این استان بوده است، در حالی که 72 هزار دانش آموز در این مسابقات ثبت نام کرده اند.
حمیدرضا شیخ الاسلام افزود: در مسابقات قرآن، عترت و نماز در 14 رشته، 205 هزار و 188 تَن در سطح استان شرکت کردند که 122 هزار و 849 تَن در بخش قرآن، عترت و نماز و و 82 هزار و 339 تن در بخش احکام رقابت کردند و 2 هزار و 680 تن به عنوان نفرات برتر شناخته شدند.
وی ادامه داد: جذب دانش آموزان به سمت ارزش های اسلامی از جمله رویکردهای آموزش و پرورش در سطح مدارس است و شاهد همراهی اولیا در این مسیر هستیم.
در این آیین که با حضور سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش و احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم در مجلس شورای اسلامی ترتیب یافت، از تعدادی از دانش آموزان برگزیده سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز مدارس قم تقدیر و از نرم افزار تلفن همراه صبحگاه برای اجرای مراسم آغازین در مدارس رونمایی شد.
/2085/ 1175
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.