به گزارش ایرنا از مرکز خبر حوزه، وی روز پنجشنبه در دیدار وزیر آموزش و پرورش، آموزش و پرورش را از وزارتخانه های مهم و حساس کشور برشمرد و افزود: دشمن همه تلاش خود را به کار بسته تا به این نهاد آسیب برساند.
وی تصریح کرد: آموزش و پرورش باید به برنامه های درسی، معلمان و دانش آموزان نظارت کافی داشته باشد، اگر این نظارت صورت بگیرد کسی نمی تواند به این وزارتخانه آسیب برساند.
آیت الله مکارم شیرازی گفت: ما در طول تاریخ شاهد نفوذ بودیم، حتی بیوت مراجع گذشته از این مساله در امان نبوده اند و افرادی به عنوان عامل استکبار و استعمار نفوذ داشته اند.
وی اضافه کرد: بنابراین نمی توان گفت در وزارتخانه ای مانند آموزش و پرورش با این همه نیرو، دشمن در صدد نفوذ نباشد.
این مرجع تقلید در ادامه، آموزش و پرورش را منبع سعادت یا خدای نکرده شقاوت یک جامعه دانست و تاکید کرد: دشمن برای جوانان و کودکان ما نقشه کشیده است و اگر خدای ناخواسته غفلت کنیم جبران ضررها مشکل خواهد بود.
وی اظهار کرد: از نظر تشکیلات، ارتباط آموزش و پرورش با حوزه علمیه بیشتر شود، چراکه در حوزه علمیه افرادی دارای طرح و برنامه سازنده برای آموزش و پرورش وجود دارند که می توان از آنها استفاد کرد.
آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: ارتباط با حوزه و روحانیت واستفاده از ظرفیت های حوزه های علمیه برادران و خواهران را توسعه داده و در قالب همایش ها، سمینارها و کرسی های آزاد اندیشی، ابعاد علمی، فرهنگی و تربیتی فعالیت های را مورد بحث و بررسی قرار دهید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود رعایت اعتدال در مواجه با اهل سنت در استان های سنی نشین را مورد تاکید قرار داد و گفت: حفظ وحدت و احترام به مقدسات شیعه و سنی موجب آسایش و آرامش در تعلیم و تربیت می شود، البته حفاظت از آموزه های شیعی و جلوگیری از افکار افراطی وظیفه مسئولان دستگاه تعلیم و تریبت اسلامی است.
سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش امروز در سفر به شهر مقدس قم علاوه بر دیدار با شماری از مراجع تقلید و علما، در جلسه شورای آموزش و پرورش قم نیز شرکت می کند.
1175 /
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.