اخبار مرتبط

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا از روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست در سومین جشنواره شناسایی، انتخاب و حمایت از ایده های نوآورانه کسب و کار با بیان اینکه در مقام سخن همه به اهمیت سرمایه های انسانی واقفیم افزود: این مهم در حوزه عمل هنوز جایگاه واقعی خود را نیافته است.
استاندار قم با تاکید بر کاهش فاصله علم و عمل گفت: در حکمرانی بایستی از دانش و تجربه در راستای بهبود وضعیت بهره گرفته شود.
وی افزود: علمی دارای جایگاه و اهمیت است که در جهت افزایش ثروت بکار بیاید.
وی همچنین با بیان اینکه دیوار بی اعتمادی بین بخش صنعت، دانشگاه و دولت وجود دارد گفت: در تلاش هستیم تا در سفر مقامات ملی که به استان می آیند ارتباط آنها با دانشگاه ها برقرار شود و از اعتبارات ملی برای پیشبرد برنامه های دانش محور بهره گرفته شود.
سرمست بیان کرد: در زمینه های مختلف بایستی از ظرفیت های اساتید دانشگاهی استفاده شود و دستگاه های اجرایی نیز موظف به عملیاتی نمودن نتایج پژوهش های دانشگاهی باشند.
وی همچنین با اشاره به اهمیت حمایت از ایده های کارآفرینی در شرایط جاری کشور خاطرنشان کرد: با اتکاء به شرکت های دانش بنیان گام های خوبی برداشته شده است و اعتبارات خوبی جهت عملیاتی شدن ایده ها در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به تخصیص 30 میلیارد ریال برای حمایت از ایده های نوآورانه کسب و کار گفت: تسهیلات یک میلیارد ریالی برای ایده های برتر و تسهیلات 5 میلیارد ریالی برای ایده هایی که با مشارکت دهیاری های استان قم باشند از سوی استانداری قم در نظر گرفته شده است.
7405/ 6133/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.