اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمود سیجانی روز یکشنبه در چهل و نهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید قم در تالار امام جواد(ع) استانداری اظهار داشت: نحوه پرداخت سه هزار و 90 میلیارد ریال این مبلغ به صورت مستقیم و توسط سه بانک عامل بوده است.
وی بیان داشت: فرایند پرداخت تسهیلات یاد شده به دلیل زیاد بودن متقاضیان دریافت تسهیلات در کشور، با توقف مواجه شده و با کندی صورت می گیرد، ولی
اگر شورای هماهنگی بانک های استان با ستاد مرکزی تسهیل و رفع موانع تولید ارتباط بیشتری داشته باشد، روند پرداخت تسریع پیدا خواهد کرد.
وی افزود: در پرداخت های مستقیم سهم بخش صنعت یک هزار و 800 میلیارد ریال و بخش کشاورزی نیز 90 میلیارد ریال است و بانک ها برای گردشگری چیزی را ثبت نکردند.
وی یادآور شد: کل تسهیلات پرداخت شده در بخش صنعت 2 هزار و 440 میلیارد ریال است که 520 میلیارد ریال آن انتقالی از سال 96 محسوب می شود.
سیجانی گفت: کل مبلغی که صنعت باید از تسهیلات یاد شده جذب کند، حدود 6 هزار میلیارد ریال است.
وی کل تسهیلات پرداختی به بخش کشاورزی را نیز 293 میلیارد ریال دانست و افزود: تسهیلات پرداخت شده در حوزه گردشگری هم 84 میلیارد و 700 میلیون ریال است.
وی بیان کرد: بخش های گردشگری و کشاورزی نیز باید تا خردادماه سال 98 و پایان سال مالی فعلی، به ترتیب 2 هزار و 500 میلیارد ریال و 500 میلیارد ریال تسهیلات مذکور را جذب نمایند.

** مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم نیز در این جلسه گفت: 2 هزار و 180 میلیارد ریال طرح و واحد گردشگری به بانک های عامل استان معرفی شده، که یک هزار و 520 میلیارد ریال آن مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید است.
حمید یزدانی اذعان داشت: 37 طرح و واحد گردشگری به بانک ها معرفی که 18 مورد آن به مبلغ 85 میلیارد ریال پرداخت شده و از بانک توسعه تعاون نیز برای پرداخت 2 مورد دیگر تا پایان هفته جاری قول مساعد گرفته شده که در صورت تحقق آن، کل تسهیلات تزریق شده به بخش گردشگری به بیش از 100 میلیارد ریال افزایش می یابد.
قم دارای 35 واحد هتل، 27 واحد هتل آپارتمان، 55 واحد مهمانپذیر، 170 خانه مسافر و 97 واحد مجتمع بین راهی و پذیرایی با ظرفیت 12 هزار تخت است.
7403 / 1175
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.