اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار عبدالرضا آقاخانی روز پنجشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر تبلیغات گسترده و فعالیت یک شرکت ساخت و ساز در قم، موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد، مدیر پروژه از سال 90 با تاسیس دفتری مجلل و استفاده از خودروهای گرانقیمت و ظاهری فریبنده اقدام به تبلیغات گسترده و ثبت نام و پیش فروش آپارتمان کرده که با گذشت 7 سال هنوز در حال ساخت و اتمام آپارتمان های 130 واحدی بوده است.
آقاخانی تصریح کرد: نتیجه استعلام از مبادی مربوطه نشان می داد این پروژه فاقد هرگونه مجوز یا پروانه ساخت از شهرداری بوده ضمن این که مدیر پروژه به طور دائم به یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس تردد دارد.
وی خاطرنشان کرد: در ادامه پس از هماهنگی قضایی دفتر این شرکت پلمپ و جهت جلوگیری از فرار متهم با حکم قضایی نامبرده ممنوع الخروج که در نهایت دستگیر و تحقیقات از وی آغاز شد.
وی گفت: متهم طی تحقیقات صورت گرفته اذعان کرد 130 واحد این پروژه را به یک هزار و 400 تن پیش فروش و از هر خریدار مبالغی بین 50 تا 70 میلیون تومان و در مجموع حدود 100 میلیارد تومان دریافت کرده که نامبرده با تفهیم اتهام و قرار قانونی 200 میلیارد تومانی روانه زندان شد.
فرمانده انتظامی استان قم با بیان این که تعداد زیادی از شکات شناسایی و طی تماس تلفنی جهت طرح شکایت در حال معرفی به دادسرا هستند، تاکید کرد: متاسفانه در شرایط اقتصادی، شهروندان بدون بررسی به سمت اینگونه فعالیت های تجاری روی آورده و همین امر زمینه ساز کلاهبرداری گسترده را فراهم می کند.

** کشف محموله یک میلیارد و 130 میلیون ریالی تجهیزات پزشکی قاچاق در قم
رئیس پلیس آگاهی قم نیز از کشف یک محموله تجهیزات پزشکی قاچاق در این استان به ارزش یک میلیارد و 130 میلیون ریال خبر داد.
سرهنگ احمد کرمی اظهار داشت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی قم با اجرای طرحی در یکی از محورهای مواصلاتی استان و طی بازرسی از یک دستگاه خودرو پژو پارس یک محموله تجهیزات پزشکی قاچاق کشف کردند.
وی به داشتن سوابق راننده در حمل کالای قاچاق اشاره و خاطرنشان کرد: در این رابطه 278 دستگاه ترمیم کننده مو،‌ یک هزار و 300 سرنگ، 200 ثوب گن لاغری و غیره کشف شد.
کرمی با اشاره به این که متهم هیچگونه مجوز قانونی حمل کالا ارائه نداد گفت: پس از ارسال نمونه‌ کالا به گمرک، کارشناسان ارزش محموله را بیش از یک میلیارد و 130 میلیون ریال اعلام کرده اند.
وی بیان کرد: متهم به همراه پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان شد.
1175 /
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.