اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، در این روز باشکوه زائران و مجاوران بارگاه آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) با شاخه‌های گل و با شور و شوقی وصف ناپذیر در بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت(ع) حضور یافتند.
حرم مطهر حضرت معصومه(س) چراغانی و آذین بندی شده و برنامه‌های جشن و سرور در این مکان مقدس با حضور عاشقان و شیفتگان خاندان ولایت از سراسر کشور ترتیب یافته است.
در مسجد مقدس جمکران نیز مراسم جشن و سرور میلاد حضرت صدیقه کبری(س) ترتیب یافته و زائران با شرکت در این مراسم، این عید را به یکدیگر تبریک می گویند.
همچنین مراسم جشن و سرور در بقاع متبرک امامزادگان قم نیز برپا شده و پیروان دین مبین اسلام و ارادتمندان با شرکت در این مراسم باشکوه، بار دیگر ارادت خالصانه خود را نسبت به اهل بیت(ع) نشان می دهند.
در بسیاری از نقاط شهر قم به همت گروه‌های متعدد مردمی ایستگاه‌های صلواتی ایجاد شده است و با شیرینی و شربت از شهروندان پذیرایی می‌شود.
سخنرانان آیین های جشن میلاد ام ابیها در خصوص فضائل و ویژگی های شخصیتی و اجتماعی حضرت فاطمه زهرا(س) سخنرانی کردند.
حضرت فاطمه (س) در سال پنجم پس از بعثت و در روز 20 جمادی الثانی در مکه به دنیا آمد.
نام مبارک آن حضرت، فاطمه است و از برای ایشان القاب و صفات متعددی همچون زهرا، صدیقه، طاهره، مبارکه، بتول، راضیه و مرضیه نیز ذکر شده است. ام الحسین، ام الحسن، ام الائمه و ام ابیها از جمله کنیه های این بانوی مطهر اسلام است.
سراسر زندگانی صدیقه طاهره(س)، مملو از مکارم اخلاق و رفتارهای نمونه و انسانی است، ایشان با امام علی(ع) پیشوای اول شیعیان ازدواج کرد و در تمام برهه های حساس زندگی در کنار امام اول شیعیان بود و از او حمایت می کرد، ایشان در همسرداری و مهر مادری الگوی جهانیان است.
حضرت صدیقه کبری در سوم جمادی الثانی سال یازدهم هجرت در مدینه به شهادت رسید.
1175 /
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.