به گزارش ایرنا، مادر شهید سید ابوالفضل شیخ زاده در این جلسه گفت: این شهید، از سه سالگی شروع به حفظ قرآن و در پنج سالگی در مسجد حضور فعال داشت.
وی، ولایتمداری را شاخصه شهید شیخ زاده دانست و ادامه داد: در 15 سالگی به جبهه اعزام شد و پس از چند بار مجروحیت سرانجام به درجه رفیع شهادت رسید.
مادر شهید شیخ زاده تاکید کرد: توصیه همیشگی شهید، پشتیبانی از امام و ولایت، توجه به محرومان و حفظ وحدت و همدلی بود و مسئولان باید در خدمت اهل بیت(ع) و اسلام باشند و در این راه همواره گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب باشند.
وی با بیان اینکه گفت: اسلام و انقلاب برای قوام نیاز به خون دارد و من به عنوان مادر شهید راضی به فدا کردن چهار فرزند دیگر خود در راه انقلاب و اسلام هستم.

** رئیس شورای اسلامی شهر قم نیز دراین جلسه پاسداری از خون شهدا را وظیفه همه مسئولان و مردم دانست و گفت: مسئولان باید در راه خدمت به مردم ، پاسداری از خون شهدا و حفظ کرامت خانواده شهیدان کوشا باشند.
عبدالله جلالی ادامه داد: آرامش و امنیت کنونی کشور مدیون ایثارگری و جانفشانی شهداست و باید همه مسئولان با خدمت شبانه روزی به مردم دین بزرگی که شهدا به گردن ما دارند را ادا کنند.

** رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه تمام مسئولان کشور به مادران شهید مدیون هستند، گفت: خدمت به مردم باید در سرلوحه همه مسئولان استان باشد تا اندکی از دینی که شهدا به گردن ما دارند را ادا کنیم.
حسن مالکی نژاد، مادران شهدا به ویژه مادران شهید گمنام را الگوی زنان جامعه دانست و افزود: مادر شهید شیخ زاده، فرزند خود را تقدیم انقلاب کرد 30 سال چشم انتظار پیکر فرزند شهیدش بود.
شهید شیخ زاده متولد 1347 در روستای سراجه قم بود. این شهید گرانقدر مبارزات خود را پیش از انقلاب اسلامی آغاز و با 24 مرداد 1364 در عملیات عاشورای 2 در منطقه عملیاتی چنگوله به شهادت رسید. پیکر مطهر این شهید گرانقدر پس از 30 سال مفقودالاثری در سال 1394 به میهن اسلامی بازگردانده شد.
7404/ 6133/
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.