به گزارش ایرنا، رضا سلیقه روز سه شنبه در جلسه «ستاد صیانت از حقوق شهروندی، سلامت اداری و عفاف و حجاب» در تالار معصومیه فرمانداری قم افزود: قبل از انقلاب امید به زندگی در کشور 54 سال بود که این آمار به 75 سال افزایش یافته است و این موجب شده تا میزان جمعیت سالمند در کشور روند افزایشی داشته باشد.
وی با بیان این که مناسب سازی معابر عمومی از جمله مولفه های حقوق شهروندی است، گفت: حضور در اجتماع و دریافت خدمات از جمله حقوق تمام شهروندان است که باید با مناسب سازی امکان، دریافت خدمات برای تمام قشرهای جامعه از جمله سالمندان و معلولان فراهم شود.
وی ادامه داد: نرخ موالید معلول از 5 درصد در پیش از انقلاب با اقدام های پیشگیرانه و مراقبت های بهداشتی به 2 تا 3 درصد کاهش یافته است.
مدیرکل بهزیستی قم با تاکید بر اینکه مناسب سازی معابر عمومی برای حضور معلولان و سالمندان باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد ادامه داد: نسبت به گذشته خدمات خوبی در استان ارائه شده است و امکان حضور معلولان در جامعه و ارئه خدمات به آنها ارتقا یافته است ولی این موضوع کافی نیست و باید بیش از گذشته در دستور کار اداره های مختلف قرار گیرد.
سلیقه با تاکید بر اینکه 18 دستگاه اجرایی از 53 دستگاه ارزیابی شده، تمام اقدام های محوله را برای مناسب سازی انجام داده اند گفت: برای دستگاه هایی که در ارزیابی ها نمره پایین کسب کرده اند، دوره های آموزشی برگزار شده است.
وی گفت: علاوه برسیستم میز خدمت حضوری، سیستم میز خدمت الکترونیکی نیز در این اداره ایجاد شده است که با این سامانه، تمام معلولان بدون نیازحضوری می توانند از طریق شبکه اینرنت درخواست خود را ارائه و پیگیری کنند.
7404/ 1175
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.