اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، این مرجع تقلید روز پنجشنبه در دیدار محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی افزود: چطور ازکشوری مواد منفجره به کشور ما می آورند و آنها ( مسئولان کشور مورد نظر ) متوجه نمی شوند و بدون اطلاع آنها باشد، این مساله فاجعه است.
عوامل گروهک تروریستی به اصطلاح جیش العدل با اقدام کور تروریستی انتحاری، چهارشنبه شب یک دستگاه اتوبوس حامل نیروهای مرزبان نیروی زمینی سپاه پاسداران را منفجر کردند.
در این حادثه تروریستی که بوسیله یک دستگاه وانت مملو از موادمنجره در جاده خاش - زاهدان محدوده روستای چانعلی رخ داد 27 تن از نیروهای جان برکف سپاه شهید و 13تن دیگر زخمی شدند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: برای موثر واقع شدن توصیه به ازدواج جوانان، باید مسکن مورد نیاز آنان فراهم باشد. افراد برای ازدواج مسکن می خواهند، مسکن هم گران است، بنابراین باید برای این موضوع راهکاری ارائه شود.
وی بیان کرد: اگر ساخت واحدهای نیمه تمام، دنبال و آن ها تکمیل شوند، تا حدی مشکل مسکن در کشور حل خواهد شد.
وی ادامه داد: مسکن حافظ ناموس انسان است و امروز که خانواده ها مستقل شده اند و دیگر مثل قدیم چند خانواده با یکدیگر در خانه زندگی نمی کنند باید به تعداد افراد متقاضی مسکن ساخت.
آیت الله سبحانی گفت: همچنین نیاز است تا نظارت های مهندسی لازم بر مسکن هایی که توسط دولت ساخته می شود، صورت گیرد تا واحدها ناقص نباشند و افراد پس از خرید خانه با مشکل مواجه نشوند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در برخی از مناطق کشور همچون ارسباران استان آذربایجان نیاز به مسکن به خوبی احساس می شود و راه سازی در این مناطق نیازمند توجه بیشتر است.
وی ادامه داد: برخی از زنان که در این مناطق می خواهند وضع حمل کنند باید از راه های نامناسب خود را به مراکز درمانی برسانند که خطرناک است.
آیت الله سبحانی گفت: همچنین لازم است طرف دیگر پلی که برای منطقه پردیسان در بلوار امام صادق (ع) در مدت طولانی ساخته شده است به زودی بازگشایی شود و در اختیار مردم قرار گیرد.
وی بیان کرد: همچنین نیاز است تا تابلوهای بلوار امام صادق(ع) منطقه پردیسان بسیار برجسته باشد تا نام اهل بیت(ع) در شهر قم که خاستگاه انقلاب اسلامی است، به طور خاص مورد توجه قرار گیرد.
وزیر راه و شهرسازی نیز در این دیدار گفت: شکوه حضور مردم و شرکت پرشور آنان در راهپیمایی 22 بهمن، بسیار قابل تحسین بود و دولت نهایت تلاش خود را برای کمک به مردم و تقویت معیشت آنان به کار گرفته است.
محمد اسلامی بیان کرد: هدف ما در وزارت راه و شهرسازی این است که تولید مسکن را بیش از پیش فعال و یک اعتمادعمومی برای جامعه در این بخش ایجاد کنیم.
وی ادامه داد: امید است با پیگیری طرح های در حال اجرا، اقشاری که نیازمند کمک های دولت برای خانه دار شدن هستند به زودی صاحب مسکن شوند.
اسلامی گفت: توسعه خطوط ریلی، رفع مشکل راه ها و اصلاح ساختار آن ها از جمله اولویت های وزارت راه و شهرسازی در بخش راه سازی است.
وی ادامه داد: رفع کمبودهای برخی از مناطق کشور در زمینه راه و شهرسازی را دنبال می کنیم و در همین رابطه برای منطقه ارسباران استان آذربایجان نیز جلسات کارشناسی برگزار و تصمیم های لازم گرفته شده است.
7405/ 6133/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.