اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، وی چهارشنبه شب در دیدار معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری اظهار داشت: مردم در 22 بهمن استقبال عجیبی داشتند و جمعیت زیادی در این راهپیمایی شرکت کرد و این مسئولیت مسئولان را سنگین تر می کند، چراکه مردم مطیع فرمان رهبر معظم انقلاب، بزرگان دین و مسئولان هستند.
وی افزود: در ایران با یک اشاره رهبری و مراجع تقلید جمعیت زیادی از زن و مرد و بزرگ و کوچک در صحنه حاضر می شوند، و این برای ما درس بزرگی است.
آیت الله علوی گرگانی خطاب به مسئولان توصیه کرد: باید به مشکلات این ملت نجیب رسیدگی شود و تلاش کنیم آنها را از امکانات بهره مند کنیم.
وی خاطرنشان کرد: تلاش برای رفع محرومیت زدایی خوب است ولی با این وضع تورمی که در کشور پیش آمده گاهی حرکت هایی را می بینیم که زحمت ها هدر می رود.
این مرجع تقلید با بیان اینکه گرانی، مردم را از نظر معیشت در فشار قرارداده است، گفت: با این وضعیت، یک فرد مستحق و یا روستایی چگونه می تواند زندگی خود را پیش ببرد؟
وی تصریح کرد: دولتمردان باید تلاش کنند و دست به دست هم بدهند و از صاحبنظران و کسانی که اقتصاددان هستند استفاده کنند و راهی را در پیش بگیرند که ارزانی و فراوانی در پی داشته باشد.
وی با بیان اینکه دشمنان و یویژه آمریکایی ها برای دور کردن مردم از انقلاب بر روی مسائل اقتصادی و معیشتی متمرکز شدند، افزود: خدمات دولت باید پررنگ تر باشد.

** خدمات نظام به مناطق محروم کشور زبانزد جهانیان شده است
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری نیز در این دیدار خاطرنشان کرد: خدمات نظام اسلامی به مناطق محروم زبانزد جهانیان شده است.
محمد امید افزود: قبل از انقلاب روستاها از امکانات محروم بود و بخش قابل توجهی از استان ها و شهرستان ها زیر مجموعه مناطق محروم محسوب می شد، ولی اکنون مرکز استان محرومی در کشور نداریم و تنها تعداد اندکی از شهرستان ها هنوز محروم به شمار می آید.
وی بیان کرد: دولت تدبیر و امید در کنار خدمات زیرساختی و زیربنایی که طی چهار دهه در روستاها انجام شده و همه دولت ها نیز در آن نقش داشته و متعلق به امام و رهبری و مجموعه نظام است، توجه ویژه ای به اشتغال روستایی داشته است.
وی ادامه داد: این اقدام می تواند مکمل حرکت های قبلی برای زدودن غبار محرومیت از روستاها باشد و دولت دوازدهم نیز به همین منظور 180 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی تخصیص داده که 2 هزار میلیارد ریال آن برای قم و روستاهای تابع این استان بوده و نیمی از آن جذب شده است.
امید یادآور شد: هدف از این تسهیلات که به شکل قرض الحسنه پرداخت می شود، اشتغال روستاییان در مشاغلی مانند کشاورزی، دامداری، صنایع دستی و فرآوری محصولات کشاورزی است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری، امروز در سفر به شهر مقدس قم با شماری از مراجع تقلید و علما دیدار و گفت و گو کرد. افتتاح طرح های روستایی از جمله برنامه های فردای معاون رئیس جمهوری، در قم است.
7403 / 1175
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.