اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مردم همیشه در صحنه قم ساعتی قبل از آغاز راهپیمایی برغم اوضاع نامساعد جوی با استقرار در مکان های از پیش اعلام شده با حرکت از مسیرهای دهگانه و ورود به میدان آستانه و سپس عبور از پل معصومیه، میدان مطهری، خیابان اراک، پل حجتیه، چهار راه شهدا و خیابان آیت الله مرعشی نجفی وارد حرم حضرت معصومه (س) شده و اجتماع شورانگیز و غرورآفرینی را شکل دادند.

** حضرات آیات ناصر مکارم شیرازی و حسین نوری همدانی از مراجع تقلید، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و همچنین بهرام سرمست استاندار قم از شخصیت ها و مقام های مذهبی، کشوری و لشکری شرکت کننده در این راهپیمایی بودند.

** گروه های مختلف اجتماعی اعم از زن و مرد، پیر و جوان و کودک متحد و یکپارچه ندای حمایت از رهبری و دفاع از آرمان های بلند و رفیع امام راحل، شهیدان و انقلاب اسلامی را سردادند.

** همگام با مردم طاغوت ستیز و فجرآفرین قم شیعیان و همچنین روحانیان و فضلای سایر کشورها نیز حضور داشتند، و گوشه ای از اتحاد و همبستگی دنیای اسلام در سایه نظام اسلامی به منصه ظهور گذاشته شد.

** حضور جوانان و نسل جدید انقلاب اسلامی در حالی که لباس های متحدالشکل، پرچم های مقدس جمهوری اسلامی و پیشانی بندهای مزین به اسامی اهل بیت را در دست داشتند، از جذاب ترین جلوه های این راهپیمایی به شمار می آمد.

** حمل پرچم حزب الله لبنان و جبهه مقاومت اسلامی و همچنین تصاویر شهدای مدافع حرم پیوندی عمیق و ناگسستنی جریان های آزادی خواه و ضد استکباری با انقلاب اسلامی را به رخ جهانیان کشید.

** راهپیمایی امروز مردم قم بیش از گذشته ماهیت و رویکرد ضد آمریکایی به خود گرفته بود، و راهپیماییان مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آل سعود خونریزو کودک کش، مرگ بر فتنه گر و سازش کار، مرگ بر ضد ولایت فقیه و مرگ بر منافق بی وطن را رساتر از همیشه فریاد زدند.

** حاضران با در دست داشتن پلاکاردهایی با عنوان 'مرگ بر دولت آمریکا نه مرگ بر مردم آمریکا!' بر دوستی و همبستگی با مردم مظلوم این کشور و دشمنی بی حد و حصر با ترامپ، جان بولتون و مایک پمپئو تاکید و پافشاری کردند.

** مردم قم با شعار 'مرگ بر غارت گر بیت المال و درود بر مسئولان جهادی' پشتیبانی خود از برخورد با مفاسد اقتصادی را ابراز کردند.

** برپایی نمایشگاه فرهنگی و همچنین غرفه بچه های انقلاب و اجرای سرودهای انقلابی توسط کودکان و نوجوانان جلوه هایی از رویش و شکوفایی نسل جدیدی از فرزندان انقلاب را نشان داد.

** در راهپیمایی 22 بهمن امسال قم، شماری از آزادگان استان با اجرای برنامه زنده و خاطره گویی از دوران سخت اسارت حال و هوای خاصی به این مراسم باشکوه بخشیدند.

** گلباران شرکت کنندگان در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن قم با استفاده از بالگرد از دیگر جلوه های این مراسم بود که تشکر مردم را همراه داشت.

** حمل پرچم بزرگ ایران توسط راهپیمایان، ساخت کیک نمادین چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و نمایش اقتدار موشکی کشور با استفاده از ماکت از دیگر جلوه های راهپمایی 22 بهمن شهر مقدس قم بود.

دوازدهم بهمن سالروز ورود حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به ایران تا 22 بهمن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در سال 57، به عنوان دهه فجر نامگذاری شده است و هر ساله در روز 22 بهمن ماه راهپیمایی باشکوه مردم در سراسر ایران اسلامی برگزار می شود.
7403/ 6133/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.