اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدمهدی میرباقری در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر مقدس قم افزود: خداوند متعال در قرآن کریم، نعمت حیات را فرصتی برای پیوستن به امام و تقرب جستن به پروردگار دانسته است، نه اینکه زندگی خود را در غفلت و دنیاپرستی طی کنیم.
وی با بیان اینکه پروردگار متعال در روز قیامت در مورد نعمت امامت و ولایت از انسان ها پرسش می کند، اظهار داشت: پس از وفات رسول اکرم(ص)، دشمنان برای انحراف ذهن مردم از مسأله امامت و ولایت، جامعه را به سمت غفلت و جهالت به پیش بردند و حضرت فاطمه زهرا(س) در برابر این حرکت انحرافی ایستادگی کردند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اگر همه تمدن غرب را زیر و رو کنیم، چیزی جز شکم و شهوت و فریب نخواهیم یافت، خاطرنشان کرد: جامعه مدرن از نظر غربی ها، جامعه ای است که دین و معنویت خود را از دست داده و اصل و اساس آن بر دنیاپرستی است و آنها به اسم مدرن سازی هجمه گسترده فکری و فرهنگی را علیه کشورهای اسلامی به راه انداخته اند.
وی با بیان اینکه حضرت امام خمینی(ره) در برابر مکتب های کمونیسم و لیبرالیسم که همچون دو لبه قیچی به دنبال قطع ریشه های دین و معنویت بودند، تمدن والای اسلامی را به جهانیان معرفی کردند، گفت: امام راحل به دنبال ایجاد بیداری اسلامی و معنوی در جهان بودند تا مقدمه ظهور حضرت ولیعصر(عج) را فراهم بیاورند.
میرباقری انقلاب اسلامی را حرکتی ایدئولوژیک در مقیاس جهانی دانست و گفت: برای دستیابی به تمدن اسلامی، باید به دنبال تأثیرگذاری جهانی و ایستادگی در برابر ایدئولوژی منحط و منحرف غربی باشیم و در این جهت همه لوازم آن را فراهم بیاوریم.
وی با اشاره به توطئه ها و دسیسه های دشمنان برای ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی در 40 سالگی انقلاب و بروز برخی سوءمدیریت های داخلی در این جهت، خاطرنشان کرد: در جنگ رسانه ای دشمنان علیه ایران اسلامی، صدا و سیما هم باید حقیقت غرب را که سرشار از نیرنگ و چالش های جدی اجتماعی و اقتصادی است، به مردم نشان دهد.
وی با اشاره به شکست مفتضحانه نظامی غرب در منطقه که منجر به افزایش قدرت منطقه ای جمهوری اسلامی ایران شده است، تصریح کرد: در جنگ اقتصادی دشمنان اگر مقاومت و ایستادگی کنیم، آمریکا باز هم هیچ غلطی نمی تواند بکند و اگر برخی غرب گراها بگذارند، این مقاومت به فروپاشی اقتصادی آمریکا نیز منجر می شود.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در یک زمانی، آمریکا با حرکت دادن کشتی خود، دولت ها را ساقط می کرد، اما امروز به برکت انقلاب اسلامی، قدرت آنها به شدت افول کرده و امروز آنها با همه توان خود در منطقه به شدت شکست خورده اند.
وی در پایان با بیان اینکه ما با پیشرفت و توسعه اسلامی موافقیم، اما با مدرن سازی غربی جامعه به شدت مخالف هستیم، تصریح کرد: ما در دهه پنجم انقلاب اسلامی، باید به دنبال ساخت تمدن اسلامی باشیم، چون اگر بخواهیم ژاپن اسلامی بسازیم، هرچه از تمدن غربی در کشورمان وارد شود، ایدئولوژی آنها نیز همراه آن در جامعه تأثیرگذار خواهد بود.
8146/ 6133/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.