اخبار مرتبط

محمد پرهام روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: تعداد تخت فعال بیمارستانی در سال 56، 285 تخت بود که در سال جاری به یک هزار و 927 تخت رسیده است.
به گفته وی، تعداد پزشک متخصص با افزایش 43 برابری به 645 تَن رسیده است ، این درحالیست که قبل از انقلاب هیچ پزشک فوق متخصصی در قم حضور نداشت، امروز 104 فوق متخصص در این شهر خدمات رسانی می کنند.
وی خاطرنشان کرد: تعداد پایگاه های اورژانس از یک به 40، تعداد آزمایشگاه از پنج به 59، تعداد رادیولژی از سه به 49 و تعداد داروخانه از یک به 164 باب افزایش یافته است.
به گفته پرهام، سال 56، هیچ پرستار و مامایی در مراکز درمانی دولتی قم حضور نداشت، در حالی که امروز یک هزار و 746 پرستار و 220 ماما در قم خدمات ارائه می نمایند.
وی به توسعه بیمارستان ها در قم اشاره کرد و گفت: واگذاری بیمارستان حضرت فاطمه معصومه(س) به بخش دولتی در سال 1385، واگذاری بیمارستان 530 تختخوابی شهید دکتر بهشتی به بخش دولتی پس از هشت سال تعطیلی و بازسازی صددرصدی آن در سال 1388، افتتاح و بهره ‌برداری از بیمارستان 350 تختخوابی فرقانی، افتتاح و بهره‌ برداری از بیمارستان 172 تختخوابی شهدا و انجام مراحل پایانی تجهیز بیمارستان 220 تختخوابی امیرالمومنین(ع) از خدمات دانشگاه علوم پزشکی در سال های اخیر بوده است.
وی افزود: در حال حاضر بیمارستان 110 تختخوابی زنان و زایمان شهید بهشتی، بیمارستان یک هزار تختخوابی خاتم، بیمارستان تخصصی 110 تختخوابی مادر و بیمارستان 500 تختخوابی تخصصی قلب توسط بخش خصوصی در حال احداث می ‌باشد.
بیمارستان قلب با زیربنای 47 هزار مترمربع در 11 طبقه تحت اشراف دفتر آیت الله سید علی سیستانی از مراجع تقلید شیعیان در عراق، در حال ساخت است و بر اساس طرح اولیه قرار است در سه سال تکمیل شود.
این بیمارستان دارای بخش های بستری شامل داخلی، قلب، جراحی، زنان و زایمان، کودکان، اعصاب و روان، ان آی سی یو، آی سی یو، سی سی یو، اورژانس و بخش های تشخیصی درمانی شامل آنژیوگرافی، تصویربرداری، دیالیز، سنگ شکن، فیزیوتراپی و بازتوانی، آزمایشات فیزیولوژیک و ریوی، آزمایشگاه بالینی و پاتولوژی، گوارش و کبد، شیمی درمانی، پزشکی هسته ای، رادیولوژی و کلینیک های تخصصی، جراحی سرپایی، بستری موقت، بخش های خدماتی و اداری است.
پرهام اضافه کرد: ارتقاء هتلینگ و نوسازی بخش ‌های فرسوده بیمارستان های استان، اجرای طرح بهینه‌ سازی اورژانس بیمارستانی با هدف ارائه خدمات با بهترین کیفیت و درکوتاه ترین زمان، احداث پایگاه اورژانس هوایی (نخستین پایگاه تخصصی اورژانس هوایی در کشور) و تقویت مرکز مدیریت حوادث و فوریت ‌های پزشکی استان با ایجاد 40 پایگاه اورژانس شهری و جاده ای، یک پایگاه اورژانس هوایی و افزایش تعداد آمبولانس ‌ها به بیش از 62مورد از دیگر خدماتی است که در طول این سال ها انجام شده است.
وی ادامه داد: میانگین زمان رسیدن اورژانس 115 به محل حادثه در ماموریت شهری 12 دقیقه و 48 ثانیه و در ماموریت جاده ای هشت دقیقه و 21 ثانیه می باشد، در حالی که متوسط کشوری این اعداد به ترتیب 14 و 10 دقیقه است.
/2085/ 6133/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.