اخبار مرتبط

دراین مطلب آمده است:
معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قم گفت: با هدف نظارت بیشتر بر بازار، دستورات بازرسی از وسایل توزین اعم از ترازو و وزنه‌های مورد استفاده در داد و ستد عمومی به اداره استاندارد و اصناف صادر گردید.
علی اصغر سلطانی معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قم از بازرسی وسایل توزین خبر داد و گفت: در راستای احیای حقوق عامه و با هدف نظارت بیشتر بر بازار، دستورات بازرسی از وسایل توزین اعم از ترازو و وزنه‌های مورد استفاده در داد و ستد عمومی به اداره استاندارد و اصناف صادر گردید.
این مقام قضایی بیان کرد: مطابق ماده 14 ضوابط اجرایی و مقررات اوزان و مقیاس‌ها و وسایل سنجش مصوب 04/07/1375 کلیه اوزان و مقیاس‌ها و وسایل سنجش که در داد و ستد عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد بایستی در فواصل زمانی معین مورد آزمایش و یا کالیبره کردن قرار گیرند.
این مقام قضایی تصریح کرد: با این اقدام و پس از تایید، گواهی صحت عملکرد بر روی ترازو الصاق گردد که دستورات قضایی حمایتی و برخورد با متخلفین در این زمینه صادر و ابلاغ گردیده است که اداره کل استاندارد استان قم و اصناف در جهت اجرای دستورات قضایی، نظارت و همکاری‌های لازم را به عمل خواهند آورد.
سلطانی در پایان گفت: مطابق ماده 13 بازرسان و کارشناسان مجاز هستند به محل‌های تولید بسته بندی عرضه و فروش کالا یا خدمات مشمول استاند‌های اجباری وارد شده و به بازرسی و نمونه برداری بپردازند و چنانچه افراد از ورود بازرسان جلوگیری به عمل آورند و یا از انجام نمونه برداری ممانعت کنند به حبس از 5 ماه تا یک سال و جزای نقدی محکوم خواهند شد.
منبع: روزنامه ایمان
7406/ 6133/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.