اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، در این آیین که آیت الله شبیری زنجانی‌ از مراجع تقلید، آیات ممدوحی و علوی بروجردی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم و محسن رضایی دبیر تشخیص مصلحت نظام حضور داشتند، یاد آن عالم ربانی و فقیه مجاهد گرامی داشته شد.
استاد حوزه علمیه قم دراین آیین‌، تواضع‌ و گشاده رویی، ساده زیستی و بی رغبتی به دنیا، حسن اخلاق و مکارم اخلاق را از جمله ویژگی های مرحوم آیت الله شاهرودی ذکر کرد.
حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی، آن عالم وارسته را اهل عمل دانست و گفت: آن فقیه عالیقدر ذره ای تکبر و خود برتربینی نداشت، و بواسطه برخورداری از وجاهت علمی و حوزوی به جای اینکه مسئولیت و پست و مقام برای او آبرو بیاورد، او به مسئولیت اعتبار بخشیده بود.
وی با بیان اینکه رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت با کلام و بیان خود موجب تقویت اتحاد و همبستگی جامعه می شد، تصریح کرد: ایشان هیچگاه قدمی که منجر به ایجاد شبهه درمردم شود، را بر نداشت.
آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، پس از تحمل یک دوره بیماری سوم دی ماه سال جاری در سن 70 سالگی دعوت حق را لبیک گفت، و پیکر مطهرش پس از تشییع باشکوه در حرم حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد.
وی متولد 1327 در شهر نجف و از سال 1373 در دوره های مختلف (سوم، چهارم، پنجم، ششم و هفتم) عضو شورای نگهبان بود.
وی بین سال های 1378 تا 1388 از سوی رهبر معظم انقلاب بعنوان رییس قوه قضاییه منصوب شد و نماینده مجلس خبرگان رهبری در دوره های سوم، چهارم و پنجم بود.
آیت الله هاشمی شاهرودی از سال 1396 ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و از سال 1390 ریاست هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه را با حکم رهبر معظم انقلاب بر عهده داشت.
7403/ 6133/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.