به گزارش یکشنبه شب ایرنا از مرکز خبر حوزه، وی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر نماینده مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی و علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت افزود: این کار خلاف دستور دین است،نباید انتظار داشت چنین حرکاتی انجام پذیرد و درمقابل، آنها حرکتی انجام ندهند، اگر کسی در عرصه بین الملل احترام می خواهد، باید به دیگران احترام بگذارد.
وی با اشاره به عدم موافقت آل سعود در برگزاری دعای کمیل به بهانه خطرات امنیتی، گفت: شما وظیفه دارید محققانه و با لبخند به طرف سعودی بفهمانید که ریشه ناامنی، داعش و تکفیری خود آنها هستند.
آیت الله جوادی آملی افزود: آنها باید بدانند که همه جهان اسلام می داند که علاوه بر جنایاتی مانند جریان خاشقچی و امثال ذلک، داعش و تکفیری را نیز خود آنها می پرورانند.
خاشقچی روزنامه نگار منتقد آل سعود که در روز 2 اکتبر (10 مهر امسال) برای امور اداری به ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه مراجعه کرده بود، پس از ورود ناپدید شد و حکومت آل سعود پس از 18 روز انکار، در پی فشارهای بین المللی با صدور بیانیه ای به قتل او اعتراف کرد.
وی خاطرنشان کرد: مشکلات پیرامون برگزاری حج از چند جنبه قابل بررسی و حل شدن است که در این مسیر ابتدا باید از خودمان شروع کنیم.
وی اظهار کرد: دستورات دین در سه حوزه ملی، منطقه ای و بین المللی است و قرآن برای هر سه منطقه برنامه دارد؛ یعنی حتی با اهل کتاب و ملحدان نیز می توان بر اساس موازینی ارتباط برقرار کرد، می فرماید در هر سه بخش با فهم و عقل رفتار کنید و تاکید می کند، اگر مودب به آداب دینی نباشید به مشکل بر می خورید.
آیت الله جوادی آملی با اشاره به وظیفه خطیر بعثه ها در موسم حج، تصریح کرد: زائرانی که به بعثه می آیند، باید با دست پر برگردند و برنامه های بعثه باید عالمانه، محققانه، جامع و بین المللی باشد، در بخش های فرهنگی باید عالمانه سخن بگوییم، باید از ظرفیت حج برای معرفی و جهانی کردن اهل بیت(ع) که در جهان همتا ندارند، استفاده کنیم و به روضه خوانی اکتفا نکنیم.
حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسگر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت عصر امروز در سفر به شهر مقدس قم با برخی از علما و مراجع عظام تقلید دیدار و گفت وگو کردند.
7406/ 6133/
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.