اخبار مرتبط

به گزارش شامگاه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله نوری همدانی، وی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین علی عباسی رئیس جامعه المصطفی، فعالیت های بین المللی تبلیغی و دینی را بسیار مهم ارزیابی کرد و المصطفی را از برکات و دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران دانست.
وی ادامه داد: یکی از برکات انقلاب این بود که ورود ملت ها و تفکرها را به سوی اسلام ناب باز کرد تا مردم حقیقت اسلام را درک کنند، دشمن قبل از انقلاب سعی کرده بود تا اسلام را محبوس کند و اجازه ندهد به صحنه جامعه بیاید.
آیت الله نوری همدانی با اشاره به جایگاه شهر مقدس قم اظهار داشت: بنابر روایات در آخرالزمان علم و معارف دینی از شهر قم به جهان منتشر می شود و صدای اسلام از این شهر به کل جهان می رسد، کار جامعه المصطفی رساندن صدای اسلام ناب به تمام جهان و مقابله با اسلام ستیزی دشمن است.
وی اضافه کرد: امروز تمام کارها جنبه مبارزه گرفته است، در سابق حوزه ها تنها مشغول درس و بحث بودند اما امروز تمام حوزه ها باید در برابر دشمنان ایستادگی کنند چراکه هدف دشمن این است که اسلام و انقلاب را در موضع ضعف قرار دهد.
وی با بیان این که تبیین اسلام ناب و فعالیت علمی و دینی در شرایط امروز جهان جهاد است، گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی از نظر سیاسی و وهابیت از نظر اعتقادی و مذهبی در حال هجمه به انقلاب اسلامی هستند، عرصه کار المصطفی عرصه مبارزه است و باید اسلام ناب را در تمام ابعاد تبیین کند.
این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: امروز دنیا اینگونه نیست که سرمان را پایین بیندازیم و درس بگوییم و درس بخوانیم بلکه باید در کنار تعلیم و تعلم در حال مبارزه باشیم، باید فضای معنوی و اخلاقی وجود داشته باشد تا در کارها موفق و اثرگذار باشیم.
آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: آل سعود با خرج های هنگفتی در اروپا مسجد و مدرسه ایجاد کرده و افرادی را آموزش داده تا تفکر وهابیت را ترویج دهند، امروز باید با جدیت و همت اسلام ناب را ترویج کنیم تا دیگران نسخه نادرستی از اسلام به جهان ارائه ندهند.
وی با اشاره به هجمه های فرهنگی و فکری به انقلاب و اسلام اظهار داشت: روحانیت و جامعه المصطفی در زمینه مقابله با سم پاشی های دشمن وظیفه دارند و باید با انجام مناظراتی برتری اسلام ناب و مکتب اهل بیت(ع) را تبیین کنیم.
وی با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد تقابل بین حوزه های قم و نجف گفت: باید سعی کنیم که حوزه ها را به هم نزدیک کنیم و در برابر دشمنان متحد باشیم و اجازه ندهیم با اختلاف افکنی به خواسته های شوم خود برسند.
جامعه المصطفی العالمیه نهادی حوزوی و بزرگ ترین مرکز آموزش بین المللی تشیع است که در بیش از 60 کشور جهان نمایندگی مستقل دارد. این نهاد حوزوی، آموزش های خود را در 129 رشته آموزشی و 6 حوزه دانشی فقه و اصول، قرآن و حدیث، حکمت و مطالعات ادیان، تاریخ و سیره، علوم انسانی اسلامی و ادبیات زبان ها و فرهنگ شناسی ارائه می دهد. دوره های اصلی جامعه المصطفی به هفت زبان دنیا برگزار می شود.
1175 /
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.