اخبار مرتبط

محمد جواد متقیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تشریح آخرین وضعیت تیم های لیگ برتری قم در رقابت های تیراندازی اظهار داشت: به دلیل محروم بودن این تیم های از حامی مالی، تیم هیات قم بدون حضور ورزشکاران حرفه ای و بزرگسال خود در این رقابت ها حضور یافته است.
وی ادامه داد: تیم هیات تیراندازی قم در لیگ برتر شامل ورزشکاران رده جوانان و نوجوانان این استان است که با وجود این محدودیت های این تیم نتایج قابل قبولی کسب کرده است.
متقیان، حفظ 2 تیم آقایان و بانوان قم در لیگ برتر را هدف این هیات دانست و ادامه داد: با توجه به شرایط جدول و انصراف یکی از تیم های این لیگ از حضور در رقابت ها، امیدوار به حفظ تیم آقایان در این لیگ هستیم.
وی با بیان اینکه تیم تیراندازی بانوان قم برای نخستین بار امسال در لیگ برتر حضور دارند گفت: این تیم وضعیت بهتری نسبت به آقایان دارند ولی به دلیل اینکه رقابت های لیگ برتر بانوان سخت تر از آقایان است، اگر این تیم در رقابت های باقی مانده تقویت نشود، ماندن این تیم در لیگ برتر بعید به نظر می رسد.
وی مشکلات اقتصادی را موجب تحمیل هزینه های سنگین به این رشته ورزشی دانست و افزود: هزینه اعزام تیم با کیفیت سطح یک به مسابقات لیگ برتر حدود 150 میلیون ریال بود که با توجه به شرایط اقتصادی فعلی این هزینه به بیش از چهار برابر افزایش یافته است که نبود حامی مالی هزینه های سنگینی به این هیات ورزشی وارد کرده است.
متقیان با اشاره به پایان نیم فصل نخست این رقابت ها، گفت: تیم هیات تیراندازی آقایان قم در 2 بخش تفنگ و تپانچه بادی در رده چهارم لیگ پنج تیمه قرار دارد و با توجه به انصراف تیم ملی حفاری و سقوط این تیم به لیگ دسته یک و همچنین قرار گرفتن تیم دانشگاه علوم انتظامی با 3 امتیاز در رده آخر این رقابت ها، امید حفظ تیم قم در لیگ برتر زیاد است.
وی با اشاره به حضور هفت تیم در لیگ برتر بانوان کشور ادامه داد: تیم هیات تیراندازی بانوان نیز در پایان نیم فصل نخست، در بخش تفنگ بادی با 3 امتیاز در رده ششم و در بخش تپانچه بادی با 7 امتیاز در رده پنجم جدول این رقابت ها قرار دارد که این تیم برای ماندن در لیگ برتر نیازمند تقویت شدن است.
حدود 70 تن از آقایان و بانوان به صورت رسمی و حدود 150 تن نیز تحت عنوان مبتدی عضو هیات تیراندازی قم هستند.
تیم تیراندازی آقایان قم، 2 سال در لیگ دسته دوم، هفت سال در لیگ دسته یک بوده و سال 96 به لیگ برتر صعود کرد ضمن اینکه تیم تیراندازی بانوان قم نیز که فصل گذشته در لیگ دسته اول کشور حضور داشت، ولی موفق به صعود به لیگ برتر نشده بود با انصراف یکی از تیم‌ها، برای نخستین بار امسال سهمیه حضور در لیگ برتر را کسب کرد.
7404/ 6133/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.