اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا از دفتر آیت الله نوری همدانی، وی عصر دوشنبه در دیدار بهرام سرمست استاندار قم، با تاکید بر توجه ویژه مسئولان به مسائل فرهنگی در قم خاطرنشان کرد: قم حرم اهل بیت(ع) و خاستگاه انقلاب است، از این رو دشمن تلاش می کند که هویت دینی و فرهنگی قم را تغییر دهد که باید با برنامه ریزی مناسب در برابر این خواسته شوم دشمن اقدام کرد.
وی اضافه کرد: یکی از مسائلی که دشمن بر آن تمرکز دارد ترویج بد حجابی و بی حجابی در قم است تا هویت دینی قم را دچار خدشه کند.
این مرجع تقلید افزود: این استان با تولیدات علمی و تربیت علمای بسیار، در کل دنیا تحول ایجاد کرده است.
آیت الله نوری همدانی با بیان روایاتی پیرامون جایگاه شهر مقدس قم گفت: قم حرم اهل بیت(ع) و دارای شرافت بسیاری است و امام صادق(ع) فرمودند قم به این دلیل قم نامیده شده که با امام زمان(ع) قیام کرده و حضرت را یاری می کند و در راه ایشان استقامت خواهد داشت.
وی با بیان این که بر اساس روایات در آخر الزمان بساط علم در قم پهن می شود و صدای اسلام از این شهر به کل جهان می رسد، اظهار داشت: خدمت در قم توفیق بزرگی است که باید قدردان آن بود و مسئولان استان باید خدا را شاکر باشند که توفیق خدمت در این شهر مهم را پیدا کرده اند.
آیت الله نوری همدانی، قم را نیازمند فعالیت ها و برنامه ریزی های عمرانی و فرهنگی دانست و ابراز داشت: ساختمان های فرسوده بسیاری در این شهر به ویژه اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) وجود دارد که باید برای آنها چاره اندیشی و بافت های فرسوده شهر نوسازی شود.
وی با تاکید بر پیگیری مسئولان برای تعیین تکلیف طرح های نیمه تمام قم، عنوان کرد: مسئولان باید برای عمران قم برنامه های لازم را پیگیری کنند، متاسفانه فرودگاه قم ناتمام مانده و مردمی که برای فرودگاه سرمایه گذاری کردند دچار ضرر شدند که باید ساماندهی شود، در موضوع مونوریل هم سرمایه گذاری عظیمی صورت گرفت اما کار رها شده است و مردم سوال می کنند که این طرح چرا به وجود آمد و چرا به نتیجه نرسید، مسئولان باید جوابگوی این سؤالات باشند.
تفاهم نامه ساخت فرودگاه و دهکده گردشگری طرلاب در منطقه سلفچگان قم آذرماه 89 بین شرکت ارم کیش و استانداری قم منعقد و عملیات اجرایی این فرودگاه نیز در بهمن ماه همان سال آغاز شد؛ این فرودگاه که در جاده قم - سلفچگان واقع شده، از شهر قم تقریبا 25 کیلومتر و از فرودگاه امام خمینی(ره) تهران 125 کیلومتر فاصله دارد. این طرح در حال حاضر تعطیل است.
اجرای طرح منوریل قم نیز از سال 1389 در بستر رودخانه قمرود قم آغاز شد که مرحله نخست این طرح از پارک سوار شمالی قم تا مصلای قدس است. در طول مسیر 6.8 کلیومتری مرحله نخست طرح منوریل قم، هشت ایستگاه از جمله ایستگاه پایانه، فرهنگیان، امام موسی صدر، پل رضوی، پل شهید رجایی، شهید مطهری، مطهر و مصلا در نظر گرفته شده است. این طرح نیز درحال حاضر تعطیل می باشد.
استاندار قم امروز با شماری از مراجع تقلید و علما دیدار و گفت و گو کرد.
7404/ 1175
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.