اخبار مرتبط

مجتبی رمضان بیگی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این طرح از 2 سال گذشته آغاز شده و امسال در 200 آموزشگاه واقع در ناحیه 2 آموزش و پرورش قم اجرایی شده است.
وی اضافه کرد: طرح نماد در هر سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم اجرایی شده و شامل آموزش مهارت های مختلف زندگی از جمله مهارت نه گفتن، دوست یابی و مقابله با آسیب های اجتماعی است.
وی با اشاره به این که این طرح شامل 2 بخش آموزش و پیشگیری است، هدف از اجرای آن را واکسینه کردن، آموزش دادن و آماده کردن دانش آموز برای مقابله با آسیب های اجتماعی عنوان کرد.
رمضان بیگی بیان کرد: در این طرح کادر مدرسه و اولیاء دانش آموزان نیز ملزم به گذراندن دوره های آموزشی هستند و تمام افراد شرکت کننده از جمله دانش آموزان باید چهار ساعت دوره آموزشی بگذرانند.
وی افزود: مشاوران واحدهای آموزشی که کار تخصصی پیشگیری انجام می دهند، مدرسان آموزش خانوده که در مسائل اجتماعی کار کرده اند و کادر متخصص که مورد تایید بهزیستی و دستگاه قضایی هستند و دوره های تخصصی طرح نماد را نیز گذرانده اند، آموزش طرح نماد را به مخاطبان برعهده دارند.
به گفته وی، 12 نهاد و دستگاه دولتی از جمله آموزش و پرورش، بهزیستی، نیروی انتظامی، شورای مبارزه با مواد مخدر، دادگستری و اداره اجتماعی و فرهنگی استانداری در اجرای طرح نماد مشارکت دارند.
جمعیت دانش آموزی استان قم در سال تحصیلی 98-97 حدود 256 هزار تن است که 95 درصد در شهر و پنج درصد در مناطق روستایی مشغول به تحصیل هستند.
/2085/ 1175
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.