اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه های نماز جمعه این هفته قم در مصلای قدس این شهر، با محکومیت حمله انتحاری تروریستی چابهار افزود: مردم ایران اسلامی سال هاست با جان، مال و تقدیم شهدای عالی مقام خود پای این نظام ایستاده اند و در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب با این ترورهای کور نه تنها دست از حمایت از نظام خود برنمی دارند بلکه با همت دستگاه های امنیتی و انتظامی درس فراموش نشدنی به عوامل این جنایت و اربابانشان خواهند داد.
وی تاکید کرد: اسلام ستیزان و کسانی که با ملت ایران در ستیز هستند و می خواهند امنیت ما را برهم بزنند بدانند که برخورد شدید در انتظار آنهاست و از مسئولان می خواهیم که با سرعت و قاطعیت با عوامل این عملیات تروریستی برخورد کنند.
در حمله انتحاری و تروریستی روز گذشته، در ورودی ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان چابهار، 2 تن شهید و چندین تن زخمی شدند.

** دانشجویان با روحیه جهادی توطئه های دشمنان را ناکام گذاشته اند
سعیدی در ادامه سخنان خود افزود: در حاکمیت اسلام و ارزش های اسلامی، مدیریت انقلاب و کشور باید در جهت تحقق اهداف متعالی اسلام به وحدت حوزه و دانشگاه، توجه به قشر دانشجو و طلبه و پیشبرد انقلاب فرهنگی توجه کند.
وی با تبریک روز دانشجو گفت: 16 آذر یاد آور حماسه انقلابی دانشجویان، دخالت آمریکا و انگلیس در ایران، نادیده گرفتن استلال، آزادی، پیشرفت و عزت ملی توسط بیگانگان و مستکبران است.
وی با بیان اینکه بایسته است که دانشجویان متعهد و انقلابی در مسیر انقلاب، اقتدار و پیشرفت ایران اسلامی و مقاومت در برابر دشمن خیره سر و پلید حر کت کرده و موضع گیری کنند اظهار داشت: مواضع سیاسی دانشجویان زمانی موجب پیشرفت علمی می شود که همراه با روحیه ایمان، توجه به انسجام ملی، کمک به دولت و مردم در رشد و شکوفایی مادی و معنوی، تضمین استقلال و آزادی باشد و چنین مواضع سیاسی ارزشمند است.
سعیدی با بیان اینکه دشمنان بر پایه خط نفوذ و جنگ نرم با تاثیرگذاری منفی، تغییر محاسبات و تصویرسازی های غلط به دنبال استفاده از دانشجویان برای تحقق اهداف شوم خود هستند، تاکید کرد: دانشجویان آگاه و بیدار همواره در بربر فتنه گری دشمنان با بصیرت مقابله کرده اند و با روحیه انقلابی و جهادی همه توطئه های دشمنان را ناکام گذاشته اند.
وی با اشاره به فرمان امام(ره) برای تشکیل بسیج طلاب و دانشجویی افزود: امام(ره) به نقش بی بدیل دانشجویان و طلاب در مقابل طمع دشمنان همواره تاکید داشتند و در این مسیر بسیج دانشجویی و طلاب وظیفه مهم پاسداری از «نه شرقی و نه غربی» به عنوان اصل تغییر ناپذیر انقلاب اسلامی را برعهده دارند.
16 آذر روز دانشجو نامگذاری شده است؛ در چنین روزی در سال 1332 سه دانشجو در اعتراض به سفر ریچارد نیکسون معاون رئیس ‌جمهور وقت ایالات متحده آمریکا به ایران و همچنین از سرگیری روابط ایران با انگلیس، در دانشگاه تهران به شهادت رسیدند.

*** ماموریت اصلی شورای عالی انقلاب فرهنگی مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س)، همچنین شورای عالی انقلاب فرهنگی را قرارگاه فرماندهی فرهنگی کشور دانست و تاکید کرد: ماموریت اصلی این شورا در شرایط حاضر مقابله با تهاجم، شبیخون، ناتو، رخنه و نفوذ فرهنگی دشمن است.
سعیدی افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی باید با رصد، دیده بانی و پایش فرهنگی مستمر نسبت به تغییر فرهنگی جامعه در مسیر تحقق اهداف انقلاب اسناد راهبردی تصویب کند.
شورای عالی انقلاب فرهنگی در 19 آذر 1363 به فرمان امام راحل(ره) در کشور تشکیل شد.
وی در ادامه، قم را حریم اهل بیت(ع) دانست و تاکید کرد: این شهر، خاستگاه انقلاب و مرکز بزرگترین حوزه علمیه جهان اسلام دارای الزاماتی است که باید همه مسئولان استانی و ملی در برنامه ها خود این الزامات را مورد توجه قرار دهند.
خطیب جمعه قم در ادامه با انتقاد از رها کردن طرح نیمه تمام منوریل در قم گفت: طرح های نیمه تمام تا کی باید رها باشد، چیزی در وسط رودخانه ساخته شده است، باید آن را تمام کرد اینکه رها کنیم درست نیست و اگر رها کنند پس از مدتی بی خاصیت می شود.
اجرای طرح منوریل قم از سال 1389 در بستر رودخانه قمرود قم آغاز شد که مرحله نخست این طرح از پارک سوار شمالی قم تا مصلای قدس است. در طول مسیر 6.8 کلیومتری مرحله نخست طرح منوریل قم، هشت ایستگاه از جمله ایستگاه پایانه، فرهنگیان، امام موسی صدر، پل رضوی، پل شهید رجایی، شهید مطهری، مطهر و مصلا در نظر گرفته شده است. این طرح درحال حاضر تعطیل می باشد.
7404/ 1175
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.