اخبار مرتبط

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه:

به گزارش ایرنا، سردار علیرضا افشار روز دوشنبه در «همایش دوره تکمیلی حقوق دانان تراز انقلاب اسلامی» در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم با بیان اینکه 23محور جرائم اجتماعی در کشور در اولویت قرار گرفته است، افزود: با مشارکت بسیج عمومی مردم امکان پیشگیری از جرائم اجتماعی در جامعه وجود دارد که به کارگیری طرح های خلاقانه در این مسیر ضروری است.
وی با تاکید بر اینکه در هیچ بخشی بدون مشارکت مردم موفقیت حاصل نمی شود، اظهار داشت: اگر مشارکت های مردم به صورت سازماندهی شده باشد بسیاری از مشکلات را پشت سر می گذاریم.
وی با بیان این که بسیج بستری برای حضور مردم در همه عرصه هاست گفت: بسیجیان باید با ارائه طرح هایی به دنبال مصونیت اجتماعی در جامعه از جرائم باشند.
وی با تاکید بر ضرورت ایجاد نظم اجتماعی و قانون مداری در جامعه تاکید کرد: بسیج حقوق دانان برای ایجاد نظم اجتماعی، قانون مداری و مقابله با جرائم اقتصادی وظیفه سنگینی برعهده دارد که باید با شناخت این وظیفه به درستی ایفای نقش کند.
افشار با اشاره به این که تهدید نرم مهمترین تهدید پیش روی کشور است گفت: در حوزه امنیتی و نظامی، قدرت نظامی و دفاعی جمهوری اسلامی به قدری بالاست که هیچ کشوری جرات مواجهه جنگ سخت علیه کشور را ندارد.
وی با بیان اینکه مردم سالاری دینی هویت اصلی نظام است، مشارکت بالای مردم در انتخابات و حضور در راهپیمایی ها را از جمله مظاهر مشارکت مردمی در انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: مشارکت مردم در امور از جمله پایه های مهمی است که امام خمینی(ره) پایه گذاری کردند، ولی در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی به این موضوع کم توجهی شده است.
از 11 تا 16 آذر ماه شهر مقدس قم میزبان برگزاری دوره تکمیلی حقوق دانان تراز انقلاب اسلامی و دوره توانمندسازی مربیان آموزش همگانی حقوقی با همکاری سازمان بسیج حقوق دانان و مرکز بسیج قوه قضاییه در مجتمع یاوران مهدی(عج) است.
هدف از دوره تکمیلی حقوق دانان تراز انقلاب اسلامی، شناسایی، جذب، آموزش، تربیت و سازماندهی افراد در انجمن های تخصصی حقوق جهت بهره گیری در عرصه های مورد نیاز انقلاب(کادرسازی)، آشنایی با نظام مسائل و احصاء اولویت های حقوقی قضایی کشور و آموزش مهارت های لازم به افراد منتخب در جهت رفع این مسائل و همچنین آشنایی و توانمندسازی مخاطبان با اصول مبانی نظری اسلام در راستای دستیابی به تحلیل منطقی از لزوم و بایسته های نظام سازی و تمدن سازی اعلام شده است.
همچنین در دوره توانمندسازی مربیان آموزش همگانی حقوق، افزایش آگاهی های حقوقی مردم، توانمندساختن حقوق عامه و مطالبه گری و همچنین کاهش اطاله دادرسی مورد توجه قرار گرفته است.
تجلیل از برخی نخبگان حقوقی و قضایی بسیج حقوق دانان کشور با اهدای نشان و تندیس «مطالبه گری و فساد ستیزی» از جمله برنامه های این همایش بود.
7404/ 1175
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه:

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.