اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه های نماز جمعه این هفته قم در مصلای قدس این شهر، افزود: امروز با وجود تحریم های اقتصادی آمریکا، ایران اسلامی در عرصه های مختلف به پیشرفت هایی رسیده است که کمتر کشوری توان دستیابی به آن را دارد و آمریکا باید بداند ملت ایران با توجه به جایگاه کنونی خود و به هیچ عنوان حاضر به تحقیر شدن در برابر اراده این کشور نیست.
وی گفت: توجه به ظرفیت های داخلی کشور، کمک به جبران خسارت های ناشی از افزایش قیمت ها و حمایت از قشرهای ضعیف، کم کردن وابستگی اقتصادی کشور به فروش نفت، ترویج روحیه انجام کار جهادی در جامعه و تقویت وحدت میان مردم و مسئولان، از جمله عواملی است که عقب نشینی دشمن از اجرای نقشه های شوم خود را حتمی می کند.
وی ادامه داد: آمریکا در یک عقب نشینی آشکار، به عنوان نخستین کشور، تحریم های خود علیه ایران را نقض کرد و به هشت کشور اجازه داد نفت ایران را خریداری کنند.
حسینی بوشهری اضافه کرد: آمریکا تهدید کرده بود که صادرات نفت ایران را به صفر می رساند، اما در نخستین گام ناتوانی این کشور در اجرای تحریم های نفتی آشکار شد و عقب نشینی های آمریکا از اعمال تحریم ها همچنان ادامه دارد.
وی بیان کرد: دشمنان روز 13 آبان را برای اعمال تحریم های شدید انتخاب کردند و در این راستا جنگ روانی پرحجمی را به راه انداختند، اما برغم همه این تهدیدها و تحریم ها، ملت ایران در روز ملی مبارزه با استکبار جهانی حماسه بزرگی را رقم زدند.
13 آبان سالروز تبعید امام خمینی(ره) از ایران به ترکیه در سال 1343، کشتار دانش آموزان توسط رژیم پهلوی در سال 1357 و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام در سال 1358 به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز نامگذاری شده است.
وی ادامه داد: استکبار جهانی به دنبال جهان تک قطبی و سلطه خود بر تمام کشورهاست و در همین رابطه، تعدادی از کشورهای منطقه نیز هویت خود را از دست داده اند و سرسپرده آمریکا شده اند، اما ملت ایران در طول 40 سال گذشته همواره در برابر زورگویی مستکبران عالم، مقاومت کرده و به هیچ کس اجازه دخالت در امور خود را نداده است.
حسینی بوشهری گفت: آمریکا پس از پیروزی انقلاب اسلامی از هیچ فتنه ای علیه ملت ایران فروگذار نکرده است و تحریم های اقتصادی این کشور، مساله جدیدی نیست، اما امروز آنها با جنگ روانی شدید در این زمینه به دنبال ایجاد بدبینی در بین مردم هستند تا آنان را از نظام اسلامی جدا کنند.
وی با مهم شمردن نقش اصحاب رسانه و کارشناسان علوم اجتماعی برای مقابله با جنگ روانی آمریکا، افزود: باید این مساله برای مردم روشن شود که در جنگ آمریکا علیه ملت ایران، همواره این کشور است که شکست می خورد و تاکنون نیز به هیچ یک از اهداف خود نرسیده است.
عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک حلول ماه ربیع الاول، از عزاداری شایسته مردم در ماه های محرم و صفر قدردانی و بیان کرد: 2میلیون تن به با وجود سختی های فراوان به سفر اربعین رفتند و شکوه و عظمت بی مثالی را رقم زدند، در همین رابطه از دولت و ملت عراق و از مسئولان کشورمان برای فراهم کردن تسهیلات مورد نیاز زائران تشکر می کنیم، البته مسائلی نیز در این سفر خودجوش مردمی وجود داشت که امید است با آسیب شناسی و یافتن راهکارها در مراسم اربعین سال آینده برطرف شود.
حسینی بوشهری همچنین با اشاره به اهمیت رعایت عدالت اجتماعی در جامعه اسلامی گفت: هر سیاست گذاری و برنامه ریزی که در جامعه اسلامی به عدالت اجتماعی بینجامد مصداق امر به معروف و خلاف آن نمونه روشن عمل به منکر است.
وی بیان کرد: برای تحقق عدالت اجتماعی در جامعه اسلامی باید به حقوق افراد جامعه از جمله در بعد شایسته سالاری توجه کرد و افراد با توجه به عملکرد خود تشویق و یا مجازات شوند.
وی ادامه داد: در جامعه اسلامی باید شرایط به گونه ای باشد که حق مظلوم از ظالم گرفته شود و همه آحاد جامعه به دنبال تحقق عدالت اجتماعی باشند.
حسینی بوشهری با بیان این که اگر ظلم و ستم در جامعه نهادینه شد، فرصت پیشرفت در هیچ بخشی بوجود نخواهد آمد، گفت: بزرگترین عامل عدم تحقق عدالت اجتماعی در جامعه، رعایت نکردن حقوق افراد است که هیچ مومنی نباید در برابر آن سکوت کند.
7405/ 1175
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.