اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری روز چهارشنبه در مراسم عزاداری سالروز رحلت پیامبر اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)، در دفتر حضرت آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید اظهار داشت: اکنون در جهان باوری به نام صهیونیسم وجود دارد که برای ترویج آن وطن گزینی، دولت سازی و مهاجرت یهیودیان صورت گرفته است.
وی با بیان این که این باور مورد قبول یهودیان نیست، ولی یک فرد یهودی بدون داشتن آن، یهودی واقعی شناخته نمی شود، افزود: بسیاری از دولتمردان و حکام آمریکایی در دو حزب جمهوری خواه و دموکرات صهیونیست هستند، اما برخی ها می گویند لابی یهود در آمریکا همه کاره است در صورتی که این گونه نیست و توانایی لابی گری را ندارد.
ذوالنوری گفت: رجال سیاسی آمریکا صهیونیسم را نه یک باور سیاسی بلکه به عنوان یک باور دینی قبول دارند و می گویند اگر کسی به صهیونیسم اعتقاد نداشته باشد، یهودی واقعی تلقی نمی شود.
وی تصریح کرد: در کشورهای غربی یک فرد معتقد به باور مسیحیت اگر به صهیونیسم نیز گرایش پیدا کند، یک مسیحی بازتولد یافته به شمار می آید.
وی با بیان این که روسای جمهور پیشین آمریکا نیز به صراحت، اعتقاد و پایندی خود به صهیونیسم را ابراز نمودند، یادآور شد: اوایل پیروزی انقلاب جیمی کارتر رئیس جمهور وقت ایالات متحده طی نطق تلویزیونی گفت، «من و خانواده ام به صهیونیسم اعتقاد قلبی پیدا کردیم».
ذوالنوری گفت: اگر در خانواده ای مسیحی فرزندی به صهیونیسم اعتقاد نداشته باشد، وقتی این این باور را پیدا می کند، او را به عنوان یک مسیحی بازتولد یافته مانند نوزادان مسیحی غسل تعمید می دهند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، صهیونیسم را یک باور خطرناک برای همه ادیان الهی و مهم تر از همه اسلام توصیف کرد و افزود: این باورتشکیل دهنده بدنه صهیونیسم است که از درون یک جریان افراطی به نام اونجلیسم ظهور پیدا کرده است.
وی افزود: پیروان این جریان در حقیقت مسیحیان صهیونیست هستند و اعتقاد دارند نباید برای ظهور و آمدن مسیح صبر کرد.
وی ادامه داد: به باور اونجلیسم ها باید برای رجعت مسیح زمینه سازی کرد و موانع و خاک ریزهای این بازگشت نیز که برجسته ترین آن اسلام است، را برداشت.
ذوالنوری در ادامه سخنان خود گفت: اگر در یازدهم سپتامبر 2001 برابر با 25 شهریور 1380 برج های دو قلوی مرکز تجارت جهانی در نیویورک تخریب شد، بر اساس 14 دلیل به هیچ وجه کار القاعده و طالبان و عصامه بن لادن نبود، و اگر هم نقشی داشتند، نقش آنها حاشیه ای بوده است.
وی گفت: طراح اصلی حادثه یازدهم سپتامبر صهیونیسم بین الملل بود که در جهان اسلام بحرانی را ایجاد و جهان غرب و مسیحیت را نیز برای مقابله با اسلام با خود همراه کند.
وی همچنین با تسلیت رحلت پیامبر اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) تاکید کرد: آنچه که در این روز باید به آن پرداخته شود، تبیین جنگ همه جانبه و ریشه داری است که دشمنان علیه جهان اسلام فعال کردند.
7403 / 1175
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.