اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری روز سه شنبه دردیدار حسین ذوالفقاری معاون وزیر کشور و دبیر ستاد اربعین ، با بیان اینکه عشق و محبت به امام حسین(ع) تمام تهدیدات دشمنان را خنثی کرده است اظهار داشت: دشمنان طراحی کرده بودند تا دشمنی عمیقی بین ایران و عراق ایجاد کنند ولی شاهد بودیم که در اربعین حسینی محبت و رفتار برادرانه دو ملت، این نقشه شوم را بی اثر کرد.
وی کارهای ستاد اربعین را سخت، مهم و اساسی دانست و گفت: باید با تدبیر بر اساس آسیب شناسی هایی که انجام می شود به دنبال کاهش مشکلات خدمت رسانی به زائران در طول سال بود.
عضو مجلس خبرگان رهبری با مقایسه حج و اربعین گفت: در زیارت حج تمام زائران و خدمه کاروان های حجاج از ماه ها قبل برنامه ریزی منسجم و کاملا مشخص دارند ولی کار اربعین کاری مردمی است که با چنین جمعیت و عظمتی برنامه ریزی برای خدمت رسانی به زائران بسیار سخت است.
آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به برخی گلایه ها از نحوه توزیع ارز میان زائران اربعین گفت: باید تمام برنامه ریزی های اربعین در یک ستاد و به صورت متمرکز انجام شود تا موازی کاری و برخی ناهماهنگی ها برطرف شود.
وی با بیان اینکه اربعین یک هدیه الهی برای ایران و تمام دلدادگان اهل بیت(ع) هستند گفت: پیروان ادیان و مذاهب مختلف از سراسر دنیا در این کاروان عظیم اربعین شرکت می کنند که این نشانه عزت و عظمت امام حسین(ع) است.
عضو مجلس خبرگان رهبری، اربعین را بسترسازی ظهور حضرت مهدی(عج) دانست و تصریح کرد: اربعین موجب جلب توجه دنیا به مضجع شریف امام حسین(ع) و حقانیت شیعه شده است.
آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: اربعین حرکتی علیه جهان کفر و استکبار و نشانه ای برای اقتدار و عظمت اسلام و ایران است.
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور امروز در سفر به شهر مقدس قم با شماری از مراجع تقلید و علما دیدار و گفت و گو کرد.
7404/ 6133/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.