اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، وی روز سه شنبه در دیدار معاون امنیتی وزیر کشور، با بیان اینکه اربعین به یک پدیده مهم اجتماعی و جهانی تبدیل شده است،افزود: باید همه امکانات رسانه ای کشور برای شناساندن اجتماع عظیم حسینی به کار گرفته شود و هر هزینه ای در این زمینه به جاست.اربعین از نظر اجتماعی، سیاسی و مذهبی آثار و برکات فراوانی دارد و سرمایه بزرگی است که باید از آن حراست گردد.
وی با تاکید بر اینکه اربعین برگرفته ازجاذبه عظیم امام حسین(ع) است،افزود: باید از فرصت اربعین بهره برداری لازم را انجام داد چرا که برترین اجتماع، اتحاد و برترین عشق و محبت درآن متمرکز شده است.
آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه ابعاد اربعین حدود 30 برابر حج است گفت: باید برنامه لازی متناسب با این ظرفیت صورت گیرد چرا که اگر برنامه ریزی مناسبی صورت نگیرد آسیب هایی در اربعین رخنه می کند.
وی با بیان اینکه هرکار مهمی ممکن است آسیب هایی نیز داشته باشد اظهار داشت: باید با بررسی این آسیب ها، جلوی آن را گرفت تا این نعمت بزرگ بدون آسیب مورد استفاده مردم باشد.
آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر خشم دشمنان اسلام از مراسم باشکوه اربعین حسینی گفت: دشمن به دنبال سم پاشی است و نباید بهانه به دست آنها داد تا این اجتماع عظیم به حاشیه برود.
وی صحنه های محبت میان خادمان و زائران اربعین را بسیار تاثیرگذار دانست و گفت: درهیچ جای دنیا چنین محبتی وجود ندارد که این یکی از اعجاز اربعین است.
وی با تاکید بر استمرار فعالیت موکب های ایرانی برای خدمت رسانی به مردم پس از اربعین گفت: بلافاصله بعد از اربعین موکب ها جمع آوری می شود که این امر موجب شده تا زائران دچار سرگردانی شوند که باید برای این موضوع فکری صورت گیرد.
7404/ 6133/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.