اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره کل بنیاد شهید قم، سردار سید جواد هاشمی روز یکشنبه در گفت و گویی افزود: در این مدت برای سه هزار و 424 تن از از والدین معظم شهدا، 324 تن از جانبازان و 397 تن از همسران شهدای هشت سال دفاع مقدس طرح پایش سلامت اجرا شده است.
وی ادامه داد: در این طرح که با هدف بررسی سلامت خانواده معظم شهدا و ایثارگران و پیشگیری و درمان آنها صورت می گیرد، بعد از انجام آزمایشات لازم،‌ وضعیت سلامت خانواده ها بررسی شده و در صورت لزوم افراد به پزشکان متخصص ارجاع می شوند.
وی اضافه کرد: در همین راستا امسال با 74 پزشک متخصص و عمومی در سطح شهر قرار داد منعقد شده تا ضمن دسترسی آسان خانواده ها، بحث درمان به ویژه والدین شهدا و جانبازان که با کهولت سن روبرو هستند، ‌انجام شود.
هاشمی با اشاره به رشد کمی مراکز طرف قرارداد در سال جاری افزود: امسال با 135 مرکز کلینیکی و پاراکلینیکی قرار داد منعقد شد که این مراکز شامل درمانگاه،‌ بیمارستان، آزمایشگاه، سونوگرافی، داروخانه،‌ رادیولوژی و غیره است.
وی گفت: تا پایان سال برنامه پایش سلامت برای سه هزار و 635 تن از والدین معظم شهدا ، 959 جانباز شیمیایی، 42 جانباز قطع نخاع و 316 تن از آزادگان هشت سال دفاع مقدس اجرا می شود.
مردم متدین و انقلابی قم، 6 هزار شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم نظام اسلامی کردند. سه هزار و 663 والدین شهدا، یک هزار و 593 همسر شهید و چهار هزار و 214 فرزند شهید در قم سکونت دارند.
1175 /
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.