اخبار مرتبط

' 17 مرداد را پشت سر گذاشتیم.در این روز همه طرفدار خبرنگار،خبر و رسانه می شوند. در هر جمعی در تعریف و تمجید از خبرنگاران سخن می گویند ولی از فردای همین روز باید برای شنیدن چنین حرف هایی یک سال دیگر در صف انتظار ایستاد.
خبرنگار به تعریف و تمجید در حرف نیاز ندارد. حمایت از خبرنگار و جامعه رسانه باید در عمل چهره خود را نشان بدهد. خبرنگار واقعی در طول سال و در همه ایام لایق و سزاوار تعریف و حمایت است و امیدواریم که در سطح استان این کار نهادینه شود . البته گستردگی جامعه رسانه ای استان و ادعاهایی که در این عرصه انجام می شود کار را برای کسانی که قصدی برای حمایت داشته باشند سخت می کند.
فعالین فضای مجازی و دایرکنندگان یک گروه و کانال این روزها بیشتر از تلاشگران عرصه مطبوعات مورد توجه هستند. چاره ای نیست باید سوخت و ساخت و این سرنوشت تلاشگران عرصه مطبوعات است که همیشه با مشکلات دست و پنجه نرم بکنند و هیچ وقت روی آرامش نبینند.0
مراسم روز خبرنگار
امسال ستادی تشکیل دادند و خواستند مراسم روز خبرنگار را یک کاسه بکنند. اولا از همه ارگان ها،نهادها و سازمان هایی که در این راه قدم پیش گذاشتند قدردانی می شود. از سپاه و بسیج رسانه،اداره کل ارشاد،صدا و سیما، شهرداری و …. که تا آنجا که توانستند با تامین امکانات از مراسم بزرگداشت روز خبرنگار حمایت کردند. اما باید بپذیریم که اداره امور روز خبرنگار باید در اختیار خبرنگاران و جامعه رسانه ای باشد. در مراسمی که تحت عنوان گرامیداشت روز خبرنگار برگزار می شود تک تک زحمتکشان عرصه خبر باید احساس میزبانی بکنند اما متاسفانه چهارشنبه گذشته خبرنگاران بیشتر میهمان بودند تا میزبان.
تجدید دیدارها
یکی از بزرگ ترین دستاورد مراسم روز خبرنگار تجدید دیدارها ،گرمی بازار روبوسی ها و بیان خاطرات سال های خوش مطبوعات است. حضور برخی از بزرگان و مو سپید کرده های مطبوعات چون موسی زاده، مسعود وسیله،میر صحبت حسینی،اکبر جعفری،شاپور نظری،رسول ناصر آزاد، یاشار پور مجید،حنیفه و …. در کنار جوانان فعالی چون شهروز کامجو،سینا بندعلیزاده، حامد مصطفایی، مسلم نوروززاده،امید بایرام زاده،مسعود لاهوت،امیر رضا سعیدی، وحید حسینی ،شهرام صولت و …. جلوه خاصی به مراسم بخشیده بود. امید می رود چنین تجمعی در طول سال فقط در یک روز خلاصه نشود و امکان این قبیل تجدید دیدارها برای دفعاتی چند فراهم شود.
ترافیک جایگاه
در دقایق پایانی مراسم و توزیع جوایز نفرات برگزیده جشنواره مطبوعات شلوغی و ترافیک چشمگیری با حضور مسئولین در جایگاه مشاهده شد. جذاب ترین بخش مراسم را آنچنان با عجله و سرعت برگزار کردند که آدمی فکر می کرد منتخبین جشنواره در تمرین دو صد متر هستند. عزیزان می توانستند با حوصله بیشتر مسئولین را به نوبت در گروه های سه یا چهار نفره به جایگاه فرا بخوانند .همچنین می شد که به خبرنگاران و پیشکسوتان مطبوعات نیز همانند دیگران فرصت تقدیر از همکاران را می دادند و نمایندگانی از آنها نیز به جایگاه دعوت می شدند.
حذف شعر خوانی و افسوس خبرنگاران
خبرنگاران حاضر در مراسم منتظر بودند تا چون سنوات گذشته حبیب یزدانی روزنامه نگار،شاعر و هنرمند برجسته استان به جایگاه دعوت بشود و شعر طنزی را تقدیم همکاران خود نماید. انتظار خبرنگاران نتیجه مثبتی به دنبال نداشت چرا که این امکان در سال 97 برای حبیب فراهم نشد و به نوعی خبرنگاران حاضر در مراسم دلگیر و ناراحت شدند.
و در نهایت باز جا دارد از همه کسانی که اجازه ندادند روز خبرنگاردر اردبیل فراموش شود قدردانی شود. از همه ارگان ها،نهادها و سازمان ها از سپاه و بسیج رسانه و از خانه مطبوعات صمیمانه سپاسگزاری می کنیم'.
6016
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.